به روز شده: 9 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 64967
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:57:16

جرمی کوربین: مسببان کشتار فلسطینیان باید پاسخگو باشند

جرمی کوربین: مسببان کشتار فلسطینیان باید پاسخگو باشند
حقوق بشر  > جهان  - رئیس حزب کارگر انگلیس: کشتار امروز دهها معترض غیرمسلح فلسطینی در غزه خشونتی است که نه تنها نیازمند محکومیت بین المللی است بلکه باید اقداماتی صورت بگیرد تا عاملان این کشتار در برابر آن پاسخگو باشند.

به گزارش صداوسیما؛ جرمی کوربین رئیس حزب کارگر انگلیس در واکنش به کشتار فلسطینیان، با انتشار بیانیه ای در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت «کشتار امروز دهها معترض غیرمسلح و مجروح کردن تعداد بسیار بیشتری از معترضان به وسیله نظامیان اسرائیلی در غزه خشونتی است که نه تنها نیازمند محکومیت بین المللی است بلکه باید اقداماتی صورت بگیرد تا عاملان این کشتار در برابر آن پاسخگو باشند.

کوربین افزود این قتل عام پس از هفته ها کشتار فلسطینیان صورت می گیرد که برای حق بازگشت خود تظاهرات می کنند و اغلب آنها آواره یا خانواده های آوارگان هستند. این اقدام که همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس به وسیله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت نشان دهنده تهدیدهایی است که از جانب بی عدالتی غیرقابل تحمل و ادامه دار علیه مردم فلسطین متوجه صلح است.
واکنش ها از بسیاری از دولت های غربی به این اقدام آشکارا غیرقانونی - از جمله واکنش دولت ما (انگلیس) که مسئولیت خاصی برای حل و فصل صلح آمیز و عادلانه مناقشه اسرائیل و فلسطینیان بر دوش دارد - قطعا ناکافی بوده است. دولت های غربی باید خواهان پایان دادن به سوءاستفاده های مکرر و روزمره از حقوق انسانی و سیاسی فلسطینیان، پایان محاصره یازده ساله غزه، پایان اشغال پنجاه ساله ادامه دار سرزمین فلسطین و پایان گسترش ادامه دار شهرک سازی های غیرقانونی شوند.

رئیس حزب کارگر انگلیس تصریح کرد ما نمی توانیم چشمان خود را به این بی اعتنایی توجیه ناپذیر به حقوق بین الملل ببندیم. به همین دلیل حزب کارگر خود را به بازبینی فروش سلاح به اسرائیل در زمانی که این سوءاستفاده ها و موارد نقض همچنان ادامه دارند، متعهد می داند. جامعه بین الملل باید در نهایت اختیارات و وزن جمعی خود را در راستای دستیابی به راه حلی پایدار به کار بگیرد تا بتواند صلح، عدالت و امنیت را برای فلسطینیان که مدت هاست منتظر رسیدن به حقوق خود هستند، به ارمغان بیاورد.»

کد مطلب: 64967
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:57:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب