به روز شده: 8 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 64973
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 08:28:57

هشدار وکیل کانادایی درباره اقدام های جنایتکارانه ترامپ

هشدار وکیل کانادایی درباره اقدام های جنایتکارانه ترامپ
حقوق بشر  > جهان  -  وکیل کانادایی و محقق مسایل حقوق بین الملل با بیان اینکه ترامپ، رییس جمهور آمریکا، فردی خطرناک است، گفت: ترامپ از نقض حقوق بشر و دست زدن به هر گونه اقدام جنایتکارانه واهمه ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «ادوارد کوریگان» سه شنبه شب در نشست با اصحاب رسانه‌ تبریز در خصوص 'ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو' به ارتباطات پیچیده و تاریخی صهیونیسم با قدرت های استکباری و استعماری در دهه های اخیر اشاره کرد و افزود: طرح ایجاد صهیونیسم و ناامنی های برخاسته از آن در توطئه های انگلیس ریشه دارد.
وی یادآور شد: ایجاد قلمرویی برای صهیونیست ها، پیمانی بین آنان با انگلیس بود که ریشه آن به سال های پس از وقوع جنگ جهانی اول باز می گردد و بر اساس آن بریتانیا می خواست خاورمیانه را تجزیه کند.
وی، سلطه فرانسه بر سوریه و لبنان و انگلیس بر فلسطین را در سال های پس از جنگ جهانی اول، نشانه های تجزیه خاورمیانه دانست و گفت: در همان سال ها صهیونیست ها مذاکرات محرمانه زیادی با انگلیس داشتند که در نهایت به صدور بیانیه بالفور و اشغال سرزمین های فلسطینی و کشتار فلسطینیان منجر شد. 
وکیل کانادایی با بیان اینکه حتی تا به امروز اکثریت یهودیان جهان غیرصهیونیست یا ضدصهیونیست هستند، افزود: همان گونه که از اعمال و رفتار صهیونیست ها دریافت می شود، آنان اعتقادی به دین ابراهیمی ندارند و معتقدند که تورات و کتاب مقدس داستان و تاریخ است.
کوریگان با تاکید بر این‌ که در نتیجه سیاست‌های انگلیس و فرانسه، اندیشه صهیونیسم تا آفریقا گسترش یافت، یادآور شد: به دنبال این اقدام ها شاهد دخالت آمریکا در تقسیم‌بندی فلسطین هستیم که اقدامی ضد تصمیم و خواسته‌ ساکنان منطقه است.
وکیل کانادایی با اشاره به اقدام ضد انسانی بن گوریون در اجرای طرح تقسیم بندی سرزمین های فلسطینی در نیمه شب ۱۴ می سال ۱۹۴۸ میلادی گفت: ما از آن زمان تا به امروز درگیر این نکبت بوده و در هفتادمین سالگرد آن قرار داریم.
کوریگان تشریح کرد: مردم جهان در این مدت شاهد جنایات بسیاری از طرف رژیم صهیونیستی بوده اند که قربانیان آن کودکان و افراد بی‌دفاع هستند.
وی با اشاره به اینکه تحمیل هرگونه تصمیمی بر مردم بومی یک سرزمین از لحاظ افکار عمومی و حقوق بین‌الملل به رسمیت شناخته نمی‌شود، گفت: این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی چنین اقدامی را انجام می‌دهد و در کارنامه آن تجاوز به سرزمین‌هایی چون لبنان وجود دارد.
وی در خصوص کنفرانس بین‌المللی 'افق نو' نیز توضیح داد: در این کنفرانس بیش از ۶۰ سخنران با افکار متفاوت و مستقل سخنرانی کردند که نقطه‌ مشترک اظهارات همه آنان محکومیت اسراییل به دلیل جنایت علیه فلسطینیان بود. 
کوریگان ادامه داد: باید با ساختن زیرساخت‌ها، صدای مخالفان جنایات همه روزه صهیونیست ها علیه فلسطینیان را به گوش جهانیان برسانیم. 
محقق مسائل حقوق بین الملل یادآور شد: جامعه بشری و معترضان فلسطینی نیازمند به وجود آوردن کانون‌هایی هستند که با کمک آنان صدای خود را به رسانه‌ها و محافل جهانی برسانند؛ باید اقدامات پایه‌ای انجام شود تا کم کم این شرایط فراهم شود. 

منبع: ایرنا

کد مطلب: 64973
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 08:28:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب