به روز شده: 8 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 65049
زمان انتشار: یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 10:49:22

رئیس انجمن حقوق بشر بحرین: آل خلیفه سلب تابعیت به یک مجازات عادی تبدیل شود

رئیس انجمن حقوق بشر بحرین: آل خلیفه سلب تابعیت به یک مجازات عادی تبدیل شود
بیداری اسلامی > بحرین  - رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در واکنش به سلب تابعیت جمعی از شهروندان معارض این کشور تأکید کرد که دولت بحرین می‌خواهد مجازات سلب تابعیت به یک مجازات عادی تبدیل شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «باقر درویش» رئیس انجمن حقوق بشر بحرین گفت که دولت بحرین می‌خواهد مجازات سلب تابعیت به یک مجازات عادی تبدیل شده و در مورد هر فعال حقوقی یا سیاسی صادر شود.

درویش اظهار داشت که دولت بحرین از قانون تروریسم تفسیر جائرانه کرده و مجازات‌ها را تشدید و تجاوزات علیه زندانیان از جمله ربایش افراد و دیگر تجاوزات را افزایش داده و سعی دارد از طریق اصلاح قانون تروریسم به این تجاوزات مشروعیت ببخشد.

طبق گزارش شبکه «المنار»، «یوسف ربیع» از فعالان حقوقی نیز در این باره اظهار داشت که سازمان‌های حقوقی معتقدند که عدالت و سلامت دستگاه قضایی به رویای بحرینی‌ها تبدیل شده است و مشکل بزرگی که در بحرین وجود دارد این است که از دستگاه قضایی بهره‌برداری سیاسی می‌شود.

وی افزود که دستگاه قضایی به ابزاری برای انتقام از مخالفان دولت تبدیل شده و از این دستگاه به طرز جائرانه‌ و به دور از معیارهای بین‌المللی برای محاکمه‌های عادلانه ‌استفاده می‌شود.

اخیرا شعبه چهارم دادگاه جنایی بحرین با صدور حکمی ۱۱۵ نفر از متهمان گروه موسوم به گردان «ذورالفقار» را به سلب تابعیت محکوم کرد.

مسئولان امنیتی بحرین نوامبر ۲۰۱۵ شماری از شهروندان این کشور را به اتهام تلاش برای تشکیل یک گروه به نام «گردان ذوالفقار» جهت اجرای عملیات‌های خرابکارانه بازداشت کرده و آنها را به دادستانی ارجاع دادند.

منبع: فارس

کد مطلب: 65049
زمان انتشار: یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 10:49:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین