به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 65167
زمان انتشار: یکشنبه 6 خرداد 1397 - 08:22:27

بازجویی از نتانیاهو و همسرش به اتهام فساد مالی

بازجویی از نتانیاهو و همسرش به اتهام فساد مالی
حقوق بشر  > جهان  - پلیس رژیم صهیونیستی بار دیگر «بنیامین نتانیاهو» و همسرش را به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پلیس رژیم صهیونیستی بار دیگر «بنیامین نتانیاهو» و همسرش را به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار می‌دهد.

در پی ارائه شدن مدارک جدیدی از سوی «نیر حفتز»، دستیار رسانه‌ای سابق نتانیاهو، پلیس رژیم صهیونیستی روز 12 ژوئن نتانیاهو را در ارتباط با پرونده 4000 مورد بازجویی قرار می‌دهد.

این دهمین بار طی دو سال گذشته است که نتانیاهو به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی ماه فوریه گزارش دادند که پلیس این رژیم تحقیقات خود درباره یک پرونده جدید فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» موسوم به «پرونده 4000» را آغاز کرده‌ است.

پرونده 4000 شامل ارتباط میان نتانیاهو و «شائول اِلوویچ»، مدیر شرکت «بِزِک»، و نیز وبسایت «واللا» است و این پرونده پس از آن مورد تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی قرار گرفته که هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد که شواهد محکم‌تری مبنی بر ارتباط نتانیاهو و نیز برخی دیگر از نزدیکان وی با الوویچ یافت شده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این پرونده متهم به پرداخت میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی به الوویچ در ازای حمایت رسانه‌ای پایگاه خبری «واللا» از نتانیاهو و خانواده‌اش، پرداخت کرده است.

نتانیاهو پیش از این در سه پرونده دیگر موسوم به پرونده‌های «1000»، «2000» و «3000» متهم به فساد مالی شده و پیش از این پلیس رژیم صهیونیستی از دادستان کل این رژیم خواسته بود رسماً علیه نخست‌وزیر اعلام جرم کند.

انتظار می‌رود که «شای نیتزان»، دادستان کل رژیم صهیونیستی ماه آینده پرونده تحقیقات جنایی درباره نتانیاهو و همسرش را از دفتر دادستانی داخلی دریافت کند و همچنین انتظار می‌رود که ماه اینده دادستان علیه نتانیاهو اعلام جرم کند.

نتانیاهو و همسرش متهم به دریافت هدیه و رشوه‌های سنگین به مبلغ 282 هزار دلار از سوی برخی افراد ثروتمند در طول چند سال هستند.

منبع: میزان

کد مطلب: 65167
زمان انتشار: یکشنبه 6 خرداد 1397 - 08:22:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب