به روز شده: 17 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 65435
زمان انتشار: دوشنبه 21 خرداد 1397 - 18:29:35

شکایت حقوق بشری قطر از امارات به سازمان ملل

حقوق بشر  > جهان  - دولت قطر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در دادگاه کیفری سازمان ملل از امارات به اتهام نقض حقوق بشر در جریان تحریم دوحه شکایت کرده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دولت قطر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در دادگاه کیفری سازمان ملل از امارات به اتهام نقض حقوق بشر در جریان تحریم دوحه شکایت کرده است.

کشور‌های عربستان، امارات، مصر و بحرین در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ کلیه روابط دیپلماتیک خود با قطر را به اتهام آنچه حمایت دوحه از تروریسم عنوان شده قطع کردند.

دولت قطر در این بیانیه می‌گوید که تحریم این کشور از سوی امارات مدیریت می‌شود و این تحریم‌ها از نظر حقوق بشری تأثیر فاجعه‌باری بر روی مردم و شهروندان قطر داشته است.

در بیانیه دوحه آمده است: همانگونه که در درخواست قطر از دادگاه بین المللی با جزئیات بیان شده امارات دلیل اقدامات (تحریم دوحه) که تاثیر فاجعه‌باری بر حقوق بشر قطر و ساکنان آن دارد بوده است.

قطر می‌گوید بر این عقیده است که این اقدامات نقض کنوانسیون بین المللی درباره لغو تمامی انواع تبعیض نژادی (CERD)- از جمله تبعیض درباره اساس ملیت - که امارات و قطر هر دو این کنوانسیون را امضاء کرده‌اند به شمار می‌رود.

منبع: میزان

کد مطلب: 65435
زمان انتشار: دوشنبه 21 خرداد 1397 - 18:29:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب