به روز شده: 9 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 65461
زمان انتشار: چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 11:01:56

هشدار یونیسف درباره حمله به الحدیده/جان ۳۰۰ هزار کودک یمنی در خطر است

هشدار یونیسف درباره حمله به الحدیده/جان ۳۰۰ هزار کودک یمنی در خطر است
حقوق بشر  > جهان  - صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به دنبال اعلام ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان درخصوص آغاز حمله نظامی به استان الحدیده یمن، هشدار داد که این حمله جان ۳۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بنابر گزارش پایگاه خبری النشره، "هنریتا فور" مدیر اجرایی سازمان یونیسف هشدار داد: "حمله به شهر الحدیده یمن جان ۳۰۰ هزار کودکی را که در این شهر و منطقه اطراف آن زندگی می‌کنند، تهدید می‌کند".

وی خواستار "حفاظت از کودکان در الحدیده و سراسر مناطق یمن" شد.

فور در بیانیه‌ای "نگرانی عمیق خود را درخصوص اثری که این حمله بر کودکان شهر ساحلی الحدیده و اطراف آن خواهد گذاشت"، ابراز داشت و گفت: "میلیون‌ها یمنی دیگر برای زنده ماندن به کمک‌های انسانی و کالاهای تجاری تکیه دارند که هز روز از طریق این بندر وارد کشور می‌شود".

وی هشدار داد: "قطع واردات مواد غذایی باعث خواهد شد که بر وخامت یکی از بدترین بحران‌های سوء تغذیه در جهان افزوده شود".

به گزارش العالم، فور گفت: اگر واردات سوخت قطع شود که برای نیاز ایستگاه‌های پمپاژ آب است، دسترسی مردم بیش از پیش به آب آشامیدنی کاهش خواهد یافت و این امر به نوبه خود بر موارد اسهال شدید و وبا خواهد افزود که هر دوی این بیماری‌ها ممکن است برای کودکان کم سن و سال کشنده باشد.

این مسؤول یونیسف گفت: ۱۱ میلیون کودک به کمک‌های بشردوستانه در این کشور نیاز دارند که به خاطر جنگ پاره پاره شده است. تنگ‌تر کردن شریان زندگی (حمله به الحدیده) عواقب و آثار ویرانگری بر این کودکان خواهد داشت.

وی افزود: از دو روز پیش فقط، تیم‌های یونیسف آنتی‌بیوتیک‌ها، سرنگ، سرم و تجهیزات بهداشتی به شرکای محلی خود در الحدیده رسانده‌اند اما این میزان تنها برای مدت محدودی کفایت خواهد کرد و اگر اوضاع امنیتی رو به وخامت بگذارد، توان ما برای پاسخ به نیازهای این شهر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

فور از همه طرف‌های درگیر و طرف‌های صاحب نفوذ خواست تا حفاظت از کودکان را فراتر از هر چیز دیگری بدانند.

مدیر اجرایی یونیسف همچنین بر "اهمیت همه تلاش‌ها برای حفاظت از جان کودکان و ارایه خدمات بهداشتی و تامین آب آشامیدنی، تغذیه و آموزش برای آنها و نیز تداوم توزیع کمک‌ها بدون هر گونه مانع تراشی" تاکید کرد.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 65461
زمان انتشار: چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 11:01:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب