به روز شده: 6 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 65472
زمان انتشار: یکشنبه 27 خرداد 1397 - 07:12:02

سفیر آمریکا از بررسی پرونده حقوق بشری صهیونیست ها ممانعت کرد

سفیر آمریکا از بررسی پرونده حقوق بشری صهیونیست ها ممانعت کرد
حقوق بشر  > جهان  - «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی فلسطین چند ماه پیش با بررسی سوابق حقوق بشری رژیم صهیونیستی مخالفت کرده بود.


به گزارش ایرنا به نقل از پولیتیکو، فریدمن این درخواست را در ماه اکتبر 2017 مطرح کرده بود. در آن هنگام وزارت خارجه آمریکا از سفارتخانه های خود در خاورمیانه خواسته بود تا با دقت بیشتری مساله کمک های نظامی واشنگتن به متحدان خود در خاورمیانه از جمله رژیم صهیونیستی را بررسی کنند.
به گزارش پولیتیکو، وزارت خارجه می خواهد اطمینان حاصل کند که این نهاد قوانین آمریکا در مورد منع کمک به ارتش های را مرتکب نقض حقوق بشر شده اند، زیر پا نگذاشته است.
دموکرات های کنگره نسبت به نقض حقوق فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی نگران هستند. این رژیم سالانه 3.1 میلیارد دلار کمک از آمریکا دریافت می کند. نظامیان صهیونیست بیش از سایر متحدان آمریکا، از واشنگتن کمک مالی دریافت می کنند.
فریدمن در ایمیلی به همکارانش در وزارت خارجه گفته بود که دستورالعمل های جدید نباید اسرائیل را شامل شود. وی در این ایمیل مدعی شده بود: اسرائیل یک دموکراسی که نیروهای نظامی آن مرتکب نقض آشکار حقوق بشر نمی شوند.
سفیر آمریکا همچنین نوشته بود که محدود کردن دسترسی رژیم صهیونیستی به تجهیزات نظامی مغایر منافع ملی آمریکاست.
درگیری ها میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی طی ماه های اخیر شدت یافته است. فلسطینی ها از 30 مارس (10 فروردین ماه) تظاهرات هایی را با عنوان «راهپیمایی بزرگ بازگشت» برگزار کرده اند که در پی حمله نظامیان صهیونیست به آنها تاکنون 124 فلسطینی شهید و بیش از 14 هزار تن دیگر زخمی شده اند.

کد مطلب: 65472
زمان انتشار: یکشنبه 27 خرداد 1397 - 07:12:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب