به روز شده: 19 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 65569
زمان انتشار: سه شنبه 29 خرداد 1397 - 12:55:40

انتقاد فعال حقوق بشر بحرینی از نقض قوانین سازمان یافته در این کشور

انتقاد فعال حقوق بشر بحرینی از نقض قوانین سازمان یافته در این کشور
بیداری اسلامی > بحرین  -  'میثم آل سلمان' عضو 'مرکز حقوق بشر' بحرین با اشاره به 'نقض مداوم قوانین بشر دوستانه' در این کشور توسط رژیم آل خلیفه گفت: کشور شاهد نقض سازمان یافته قوانین حقوق بشری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه خبری 'اللؤلؤة'، آل سلمان در مراسم بزرگداشت 'نبیل رجب ' فعال اجتماعی بحرین در پاریس با اشاره به اعطای تابعیت افتخاری فرانسه به وی، از تلاش های رجب در زمینه حقوق بشر در بحرین تقدیر کرد.
وی در این مراسم خواستار میانجی گری فرانسه برای آزادی زندانیان عقیدتی در بحرین شد.
فعال حقوق بشری گفت: اعطای مدال افتخار فرانسه به نبیل رجب مدافع حقوق بشر زندانی شده در بحرین از سال 2016 تاکنون، بیانگر اهمیت مبارزات تاریخی ملت برای تحقق صلح، ثبات و دمکراسی و احترام به اصول حقوق بشری است.
آل سلمان در این مراسم که توسط شهرداری پاریس برای اعلام اعطای تابعیت افتخاری فرانسه به رجب برگزار شد، به نمایندگی از خانواده وی وسازمان های حقوق بشری بحرین از شهرداری، شورای شهر و مردم فرانسه تشکر کرد.
وی با اشاره به سفر احتمالی هیاتی به ریاست شاه بحرین به فرانسه اظهار امیدواری کرد که این هیات به درخواست فرانسه برای آزادی نبیل رجب و دیگر زندانیان عقیده در بحرین پاسخ مثبت دهد .
وی تذکر به رژیم آل خلیفه در خصوص پایبندی به تعهدات بین المللی را مهم دانست و افزود: سرکوب و خشونت موجب برقراری ثبات در بحرین نخواهد شد، بلکه گفت و گو واحترام به اصول حقوق بشری و دمکراسی تنها راه پیشرفت در این کشور است.
سلمان، غیبت دمکراسی و حقوق بشر در هر کشور را بهترین فرصت برای رشد تروریسم دانست و تاکید کرد: تقویت اصول حقوق بشر و دمکراسی هدف اصلی ایجاد جامعه مدنی و تعدد احزاب است. 
وی با اشاره به نزدیکی زمان برگزاری انتخابات مجلس بحرین در اکتبر ( مهر) 2018، خواستار آزادی فعالان حقوق بشری از جمله نبیل رجب و 'عبدالهادی خواجه'، 'ابتسام السائغ' و 'محمد المتغوی' شد.
سلمان تاریخ بعدی محاکمه رجب را 21 ژوئن ( 31 خرداد) ذکر کرد و از جامعه بین المللی خواست با اتخاذ مواضع صریح از نقض مکرر حقوق بشر در حق وی و دیگر فعالان شیعه در بحرین جلوگیری کند.
رژیم آل خلیفه از سال 2011 با گسترش اعتراضات مردمی در بحرین، مخالفان خود را با اتهامات واهی همچون تلاش برای ترور مقامات این کشور و تشکیل گروههای تروریستی به زندانهای طولانی مدت و سلب تابعیت محکوم کرده است.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 65569
زمان انتشار: سه شنبه 29 خرداد 1397 - 12:55:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین