به روز شده: 21 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 65579
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 12:42:26
دکتر محمد جواد لاریجانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:

شورای حقوق بشر جای صاحبان رکوردهای فضاحت بار در امر حقوق بشر نیست

 شورای حقوق بشر جای صاحبان رکوردهای  فضاحت بار در امر حقوق بشر نیست
حقوق بشر  - دبیر ستاد حقوق بشر ایران درباره خروج آمریکا از شورای حقوق بشر گفت: شورای حقوق بشر جای مناسبی برای کشورهایی همچون آمریکا که دارای رکوردهای فضاحت بار در مسائل حقوق بشری و جنایات علیه بشریت هستند، نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل را خبری مسرت آمیز تلقی کرد و افزود: خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل باید توسط تمام کشورهایی که به حقوق بشر به عنوان یک ارزش رفتاری  به دور از استانداردهای دوگانه ، سیاست بازی و پوشش‌های فعالیت های تروریستی نگاه می کنند، یک خبر بسیار مسرت آمیز تلقی شود.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه خاطرنشان کرد: حضور آمریکا در شورای حقوق بشر، کاهش حیثیت این شورا را به دنبال داشته است ،  من فکر می کنم کشورهای دیگری هم  که  دستشان به جنایت های عظیم علیه بشریت آلوده است جایشان در شورای حقوق بشر نیست. مانند بانیان جنایت هایی که در سوریه، عراق، یمن، بحرین و افغانستان در حال وقوع است ، کسانی که در تأسیس ،حمایت و هدایت داعش و القاعده نقش داشتند کشورهایی که زندان ابوغریب  ، گوانتانامو و زندان‌های محرمانه را در نقاط مختلف دنیا برپا  کرده اند و... این چنین کشورهایی جایی در این شورا ندارند.

وی همچنین با اشاره به  پیامد این خروج نیز تأکید کرد:
حضور آنها خود به خود و بطور کلی جدی بودن شورا را زیر سوال می برد؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران به همراه همه ملت های آزادی خواه دنیا و دولت هایی که حقیقتأ حقوق بشر را به دور ازسیاست بازی ها واستانداردهای دوگانه دنبال می کنند از این اقدام آمریکا خوشحال خواهند بود. در واقع آمریکا مجبور شد از شورای حقوق بشر خارج شود. دولت آمریکا با روح استکباری که برای خود قائل است در هر جایی که هستند فکر می کنند باید حرف نهایی را آنها بزنند؛ ایضا این اتفاق باید در سازمان ملل و شورای امنیت هم  بیافتد.

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه در پایان تصریح کرد:
آمریکا باید بفهمد که ادعای رهبری دنیا یک خیال باطلی است؛ دنیا احتیاجی به رهبرهای خود خوانده  و استکباری و با این رکوردهای مفتضحانه جنایت ندارد. سازمان ملل و  شورای امنیت یک سازمانی است برای همه ملت های دنیا  و اعضای شورای امنیت هم باید از این به بعد به دور از سیاست بازی ها در سازمان ملل تعیین شوند. اعضای دیگری هم که لیاقت حضور در این شورا را ندارند حتما باعث کاهش حیثیت شورا خواهند بود و انشالله روزی برسد که نهادهای بین المللی بتوانند حیثیت دولت های مستقل دنیا را حفظ کنند.

کد مطلب: 65579
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 12:42:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب