به روز شده: 9 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 65593
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 16:48:29

دیده بان حقوق بشر: سرکوب بی وقفه فعالان حقوق زنان درعربستان ادامه دارد

دیده بان حقوق بشر: سرکوب بی وقفه فعالان حقوق زنان درعربستان ادامه دارد
زنان  - دیده بان حقوق بشر از سرکوب بی وقفه فعالان حقوق زنان در عربستان، بازداشت اخیر دو تن از آنها و منع سفر برای شماری دیگر از آنها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سازمان دیده بان حقوق بشر امروز(چهارشنبه) اعلام کرد، مقامات عربستان در راستای سرکوب بی وقفه جنبش حقوقزنان، در روزهای اخیر دو تن دیگر از فعالان حقوق زنان را بازداشت کردند و از 15 مه تا کنون عده ای را نیز در فهرست ممنوعیت سفر قرار داده اند.
'ساره لی وایتسون'، مدیر واحد خاورمیانه دیده بان حقوق بشر گفت، بنظر می رسد دولت عربستان حتی نمی خواهد به شهروندانش فرصت حمایت لفظی از فعالان زندانی بدهد. 
بر اساس این گزارش، سرکوب اخیر فعالان حقوق زنان در عربستان درست چند هفته قبل از 24 ژوئن صورت گرفت که انتظار می رود در آن تاریخ ممنوعیت رانندگی زنان در این کشور لغو شود. 
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، 29 ماه مه (8 خرداد) با صدور بیانیه ای از عربستان خواست همه فعالان زندانی را که فقط به خاطر انجام وظیفه شان به عنوان مدافع حقوق زنان در بند هستند، فورا آزاد کند. 
پارلمان اروپا در 30 مه در قطعنامه ای شدیداللحن، سرکوب مدافعان حقوق بشر را در عربستان محکوم کرد و از دولت سعودی خواست به همه اشکال آزار و اذیت این فعالان پایان دهد. 
دیده بان حقوق بشر استفاده عربستان از دادگاه ویژه کیفری و قانون مبارزه با تروریسم برای پیگرد ناعادلانه مدافعان، نویسندگان و منتقدان شرایط حقوق زنان را با سند و مدرک اثبات کرده است.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 65593
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 16:48:29
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب