به روز شده: 5 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 65636
زمان انتشار: شنبه 2 تیر 1397 - 11:17:33

تویسرکانی خبر داد: افزایش 6 درصدی ازدواج و کاهش حدود 5 درصدی نرخ رشد طلاق

تویسرکانی خبر داد: افزایش 6 درصدی ازدواج و کاهش حدود 5 درصدی نرخ رشد طلاق
قوه قضائیه  - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت : در دو ماه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش 6 درصدی ازدواج و کاهش حدود 5 درصدی طلاق مواجه بوده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، احمد تویسرکانی در مراسم بهره برداری همزمان پروژه های عمرانی و فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد ، افزود: عملکرد این سازمان در سال 96 در مقایسه با سال 95 حدود 25 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در دو ماه ابتدایی امسال هم شاهد افزایش 21 درصدی صدور اسناد مالکیت و افزایش 19 درصدی خدمات دفاتر اسناد رسمی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بودیم.
تویسرکانی افزود: خوشبختانه روند وقایع ازدواج که در سال های گذشته روند کاهشی داشت معکوس شد و ما در دو ماهه ابتدایی امسال افزایش 6 درصدی وقایع ازدواج را داشتیم و افزایش ثبت واقعی طلاق هم که در سال های گذشته با آن مواجه بودیم در دو ماه ابتدایی امسال متوقف شد و از رشد حدود 5 تا 6 درصدی به رشد یک درصدی رسیدیم.
وی گفت: خدمات سازمان ثبت ارتباط جدی با فضای کسب و کار دارد و ارزیابی های بین المللی در خصوص فضای کسب و کار در ایران رو به رشد بوده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در موضوع فضای کسب و کار علاوه بر عملکرد ما در زمینه تثبیت مالکیت ها، عملکرد دستگاه های بانکی، بیمه، تأمین اجتماعی و مالیاتی ثبت می شود و ما در چند سال گذشته رتبه خوبی در این خصوص نداشتیم اما در سال 2016 رتبه کسب و کار کشور از میان 190 کشور 118 و رتبه ثبت مالکیت ها 91 بود و در سال 2017 در مجموع 189 کشور رتبه کل ایران 120 و رتبه ثبت مالکیت ها 86 بود و در سال 2018 هم رتبه کشور در میان 189 کشور جهان 124 و رتبه ثبت مالکیت ها 87 بود.
تویسرکانی گفت: البته عملکرد سازمان امور مالیاتی نیز در بحث ثبت مالکیت ها بسیار مؤثر است که اگر آن دستگاه ها عملکرد بالاتری داشته باشند رتبه ما در جهان ارتقاء می یابد.
وی افزود: هفته گذشته کارشناسان بانک جهانی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حضور داشتند و اقدامات ما را رو به ارتقاء توصیف کردند و هم اکنون در حوزه ثبت مالکیت ها در ردیف کشورهای بسیار پیشرفته هستیم.

منبع: صدا وسیما

کد مطلب: 65636
زمان انتشار: شنبه 2 تیر 1397 - 11:17:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری