به روز شده: 9 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 65667
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 08:04:40

تلاش رژیم صهیونیستی برای پنهان کردن جنایات خود/فیلم

حقوق بشر  > جهان  - کنست کلیات طرحی را تصویب کرد که فیلم برداری از عملیات سربازان ارتش اسرائیل در کرانه باختری را ممنوع می‌کند.

به گزارش صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ رژیم صهیونیستی به شیوه های مختلف برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های نظامیان خود تلاش می کند.
منال اسماعیل گزارشگر این شبکه افزود این رژیم از همه شیوه ها برای پنهان کردن جرائم و جنایت های سربازان و افسران ارتش خود در حق فلسطینی ها استفاده می کند. صهیونیست ها همچنین از تعرض شهرک نشینان به مستغلات و دارایی های فلسطینی ها چشم پوشی می کند و برای پنهان کردن جرائم ارتش خود و توسل بیش از اندازه آن به زور در حق فلسطینی ها، کنست کلیات طرحی را تصویب کرد که فیلمبرداری از عملیات سربازان ارتش اسرائیل در کرانه باختری ممنوع می شود. هدف از این طرح، جلوگیری از بازخواست نظامیان اسرائیلی برای جنایت های شان است. طرح این قانون پس از آن صورت گرفت که تصاویر متعددی از جنایت های نظامیان اسرائیلی در حق غیرنظامیان فلسطینی پخش شد.

 

 

 عمیت گیلوتس از سازمان اسرائیلی بیتسلم به کانال سیزده تلویزیون این رژیم گفت «این قانون پیش از هر چیزی علیه رسانه ها و علیه هر کسی است که می خواهد بداند در آن سوی دیوارهای امنیتی چه چیزی رخ می دهد.»
در ادامه این گزارش آمده است این قانون، حداقل سه سال زندان برای عاملان فیلمبرداری از جنایت های نظامیان اسرائیلی به بهانه دخالت در عملیات آنها، در نظر گرفته است. به اعتقاد تحلیلگران، متهم کردن این افراد به تلاش برای ضربه زدن به امنیت اسرائیل و صدور حکم تا ده سال زندان برای آنها، نشان می دهد ارتش اسرائیل در تعامل با فلسطینی ها، قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد و تلاش می کند آزادی مطبوعات را محدود کند.
اوهاد حامو خبرنگار مسائل فلسطین در کانال سیزده تلویزیون اسرائیل گفت «این طرح پیام پیچیده ای را ارسال می کند. پیام این طرح آن است که اقدامات جنایت کارانه سربازان اسرائیلی باید پنهان شود.»
خبرنگار شبکه المیادین خاطر نشان کرد در برابر مصونیت دادن به سربازان اسرائیلی برای جنایت های شان در حق فلسطینی ها، گلعاد آردان وزیر امنیت داخلی اسرائیل برای ایجاد مصونیت مشابه برای عناصر پلیس این رژیم به ویژه پلیس مرزبانی هم تلاش می کند. چنین مصونیتی پیش از این به عناصر پلیس اسرائیل در کرانه باختری داده شده بود.

 

کد مطلب: 65667
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 08:04:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب