به روز شده: 8 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 65674
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 08:57:02

شهادت ۱۳۱ فلسطینی در جریان تظاهرات های حق بازگشت

شهادت ۱۳۱ فلسطینی در جریان تظاهرات های حق بازگشت
حقوق بشر  > جهان  - وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از آغاز تظاهرات های حق بازگشت فلسطینیان در تاریخ ۳۰ مارس ۱۳۱ شهروند فلسطینی شهید و نزدیک به ۱۵ هزار نفر دیگر زخمی یا در اثر گاز اشک آور مسموم شده اند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از آغاز تظاهرات های حق بازگشت فلسطینیان در تاریخ ۳۰ مارس گذشته ۱۳۱ شهروند فلسطینی شهید و نزدیک به  ۱۵ هزار نفر دیگر زخمی یا در اثر استنشاق گازهای اشک آور مسموم شده اند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد که در میان این شهدا ۱۵ کودک زیر ۱۸ سال هم دیده می شوند. در میان مجروحان ۲۵۲۵ کودک و ۱۱۵۸ دختر و زن دیده می شوند و جراحات ۳۶۶ نفر از آنها شدید بوده است.

بر اساس این گزارش، ۳۹۴۷ نفر از مجروحان در اثر اصابت گلوله های جنگی و ۴۲۷ نفر در اثر اصابت گلوله های مشقی زخمی شده و ۱۴۶۶ نفر هم در اثر استنشاق گاز اشک آور مسموم شده اند. در میان این مجروحان، ۵۴ مورد نقص عضو هم دیده می شود.

گفتنی است که نظامیان صهیونیست مستقیما به سمت فلسطینیان شرکت کننده در تظاهرات های حق بازگشت شلیک می کنند که این مسأله باعث شهادت شمار زیادی از آنها شده است و حتی در میان آنها تعدادی از اعضای تیم های پزشکی و امدادرسانی هم دیده می شوند. عناصر صهیونیستی حتی به خبرنگاران هم رحم نمی کنند و تاکنون در جریان تظاهرات ها ۲ خبرنگار شهید و ۱۷۰ نفر دیگر هم زخمی شده اند.

 

کد مطلب: 65674
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 08:57:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب