به روز شده: 8 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 65683
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 11:16:46

درخواست کوربین برای توقف تجهیز تسلیحاتی عربستان

درخواست کوربین برای توقف تجهیز تسلیحاتی عربستان
حقوق بشر  > جهان  - جرمی کوربین،افزایش تلاش‌های سیاسی برای توقف جنگ و تلاش برای گرد هم آوردن طرف‌های نزاع را در مذاکرات سیاسی خواستار شد.

به گزارش صداوسیما، رهبر حزب مخالفت دولت انگلیس با تاکید بر لزوم بازگشت روند سیاسی در یمن، توقف حمایت تسلیحاتی انگلیس از عربستان سعودی را خواستار شد.
کوربین در مصاحبه با شبکه الجزیره، افزایش تلاش‌های سیاسی برای توقف جنگ و تلاش برای گرد هم آوردن طرف‌های نزاع را در مذاکرات سیاسی خواستار شد و مذاکرات را تنها راه پایان دادن به درگیری توصیف کرد.
کوربین گفت: (در جنگ یمن) پیروزی نظامی به دست نخواهد آمد. باید به دنبال راهی بود تا طرف‌های نزاع برای گفت و گو گرد هم آیند و این گفت و گو‌ها به آتش بس و برقراری صلح در یمن منجر شود.
بسیاری از محافل از عملیات عربستان سعودی و بمباران (ضد یمن) شوکه و خواستار آن شدند تا تجهیز عربستان به سلاح‌های انگلیسی و دیگر کشور‌های اروپایی متوقف شود و روند سیاسی در یمن باز گردد.
وی افزود: آنچه که اکنون روی می‌دهد و بزرگ‌ترین فاجعه بشری در جهان به شمار می‌آید باعث می‌شود تا بر لزوم جستجوی راه صلح تاکید کنیم. از کمک‌های دولت انگلیس برای حمایت از قربانیان جنگ پشتیبانی می‌کنیم. اما در عین حال گفتیم که نباید عربستان سعودی برای ادامه عملیات نظامی خود در یمن به سلاح مجهز شود.

کد مطلب: 65683
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 11:16:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب