به روز شده: 9 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 65689
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 12:06:28

گزارش تکان دهنده نیویورک پست از افزایش خودکشی کودکان آمریکایی

حقوق بشر  > جهان  - طبق داده های به دست آمده از بیمارستان ها 116 هزار آمریکایی پنج تا هفده ساله یا به خودکشی فکر کرده و یا به آن اقدام کرده اند.

به گزارش صدا و سیما؛ پایگاه اینترنتی نیویورک پست در گزارشی به افزایش آمار خودکشی در میان نوجوانان و کودکان آمریکایی پرداخت و از آن با عنوان اخبار وحشتناک برای پدر و مادرهای آمریکایی نام برد.
در این گزارش تصویری آمده است: فکر خودکشی در میان نوجوانان آمریکایی رو به افزایش است و شمار نوجوانان و کودکان آمریکایی که به خودکشی فکر می کنند و با این افکار درگیر هستند از سال 2008 تا 2015 دو برابر شد.
بر اساس مطالعه ای که نتایج آن به تازگی در نشریه پزشکی کودکان به نام «پدیاتریکس» منتشر شده است، 80 درصد از موارد انتقال افراد به بیمارستان در ارتباط با خودکشی در دوران دانش آموزی آنها رخ می دهد. از این تعداد 50 درصد بین 15 تا 17 سال سن داشته اند و 37 درصد موارد نیز مربوط به افراد 12 تا 14 ساله بوده است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد دو سوم افرادی که در ارتباط با خودکشی به بیمارستان منتقل شده اند دختر بوده اند. طبق داده های به دست آمده از بیمارستان ها 116 هزار آمریکایی پنج تا هفده ساله یا به خودکشی فکر کرده و یا به آن اقدام کرده اند.
به گفته دکتر گرگ پلمنز فشار تحصیل و استفاده از شبکه های اجتماعی از عوامل اقدام نوجوانان و افراد کم سن و سال به خودکشی هستند.
پلمنز گفت: "من متوجه شده ام که بچه ها نسبت به گذشته دارای مقاومت کمتری هستند و تحت فشار بیشتری قرار دارند. فکر می کنم شبکه های اجتماعی نیز در تبلیغ این نگرش به زندگی که همه چیز باید کامل و درست باشد نقش دارند و به همین دلیل نوجوانان قادر به تحمل سایر ابعاد زندگی نیستند".
در بخش دیگری از این گزارش از تفریحاتی که برای نوجوانان فراهم است به عنوان یکی دیگر از عوامل افزایش میل به خودکشی در میان جوانان آمریکایی یاد شده است. در این خصوص یکی از برنامه های پایگاه ارائه تصاویر «نتفلیکس - netflix» موسوم به «13 دلیل» به عنوان یکی از عوامل جذاب نشان دادن خودکشی معرفی شده است.
تحقیقات نشان می دهد پس از پخش این برنامه آمار جستجوی کلمات و عبارات مربوط به خودکشی در میان کاربران نوجوان آمریکایی افزایش یافته است.
پلمنز اشاره کرد که صرفنظر از دلایل این وضع، پدر مادرها می توانند با گفتکو با فرزندان خود در خانه به کاهش این خطر کمک کنند.
وی گفت: "گفتگو در مورد این خطر هرگز باعث افزایش خطر نشده است. گفتگو اساسا وضع را بهتر می کند".

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 65689
زمان انتشار: یکشنبه 3 تیر 1397 - 12:06:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب