به روز شده: 22 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 65716
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 11:38:54
دبیر ستاد حقوق بشر در جمع خبرنگاران:

گفت‌وگوهای حقوق بشری فرصت مهمی برای معرفی سیستم قضایی جمهوری اسلامی و فقه مکتب اهل بیت (ع) است

گفت‌وگوهای حقوق بشری فرصت مهمی برای معرفی سیستم قضایی جمهوری اسلامی و فقه مکتب اهل بیت (ع) است
قوه قضائیه  - دبیر ستاد حقوق بشر در حاشیه چهارمین دور از گفت‌وگو‌های قضایی و حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، گفت: گفت‌وگو‌های حقوق بشری فرصت بسیاری مهمی برای معرفی سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در حاشیه چهارمین دور از گفت‌وگو‌های قضایی و حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا گه صبح امروز(دوشنبه) در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این دور چهارم مذاکرات ما با طرف ایتالیایی است که نوع خاصی از مذاکرات بین‌المللی که ما در زمینه قضایی و حقوق بشر با هیئت ایتالیایی داریم.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: این مذاکرات یک ویژگی دارد یعنی علیرغم مقایسه سیستم‌های قضایی دو کشور ما به ریشه‌های تفکرات قضایی هم می‌پردازیم. سیستم ایتالیا یک سیستم دموکراسی مبتنی بر دموکراسی لیبرال سکولار است؛ اما سیستم ما یک سیستم دموکراسی مبتنی بر عقلانیت اسلامی است؛ لذا ما بعد از بحث مقایسه قوانین سعی می‌کنیم ریشه‌های این قوانین را هم براساس این دو پایه درآورده و با هم مقایسه کنیم.

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه افزود: لذا این گفت‌وگو‌ها فرصت بسیاری مهمی برای معرفی سیستم قضایی ما و همچنین فقه مکتب اهل بیت (ع) است.

وی در رابطه با موضوع‌های این دور از گفت‌وگو‌ها گفت: ما در هر بار از گفت‌وگو‌ها یک موضوع که برای موضوع حقوق بشر باشد را انتخاب و براساس آن بحث و تبادل نظر می‌کنیم. در جلسه گذشته ما حقوق متهم را بررسی کردیم؛ اما این جلسه حق استماع را بررسی می‌کنیم.

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار کرد: علاوه بر موضوع استماع در این دور از گفتگو‌ها در خصوص عدالت اداری و نحوه رسیدگی به تخلفات مسئولین و مدیران بحث و تبادل نظر خواهیم داشت.

کد مطلب: 65716
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 11:38:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی