به روز شده: 1 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 65953
زمان انتشار: شنبه 16 تیر 1397 - 11:46:08

ابراز نگرانی یک سازمان حقوق بشری درباره وضعیت رهبران شیعه در بحرین

ابراز نگرانی یک سازمان حقوق بشری درباره وضعیت رهبران شیعه در بحرین
بیداری اسلامی > بحرین  - یک سازمان مردم نهاد در آمریکا درباره تبعیض علیه رهبران دینی و سیاسی شیعی در بحرین ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، یک سازمان مردم نهاد در آمریکا درباره تبعیض علیه رهبران دینی و سیاسی شیعی در بحرین ابراز نگرانی کرد.
­پایگاه اینترنتی منامه پست در گزارشی نوشت: سازمان آمریکایی‌ها به خاطر دموکراسی و حقوق بشر درباره ادامه نقض حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کرد. این سازمان اعلام کرد مقامات بحرین به تبعیض ضد اکثریت شیعه در این کشور ادامه می‌دهند و شخصیت‌های سیاسی و دینی مهم را با اتهاماتی بازداشت می‌کنند که دارای انگیزه‌های دینی دروغین است.
این سازمان در اظهار نظر شفاهی هنگام بحث و بررسی درباره بند نهم مربوط به اعلام و برنامه کاری دربان در سی و هشتمین دوره شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد مقامات امنیتی بحرین شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را در دسامبر ۲۰۱۴ بازداشت و به چهار سال حبس محکوم کردند با این اتهام که سخنرانی‌های سیاسی ایراد کرده است و پس از آن دولت، اتهامات جاسوسی مشکوک دیگری مطرح کرد و این تلاشی برای صدور حکم اعدام بوده است در حالیکه دادگاه کیفری حکم برائت وی را صادر کرد، اما دولت به حکم برائت وی ایراد وارد می‌کند.
این سازمان به تصمیم دولت بحرین برای تعطیلی و انحلال جمعیت الوفاق اشاره کرد و گفت: اتهامات مطرح شده ضد جمعیت الوفاق و شیخ علی سلمان اتهامات فریبکارانه، انتقامجویانه و مشکوک است.
این سازمان به هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم رئیس شیعیان بحرین در ژوئن ۲۰۱۶ اشاره کرد که بدون هیچگونه اقدامات قانونی از وی سلب تابعیت شد و دولت همچنین اتهامات دروغینی علیه وی مطرح کرد. دولت شیخ عیسی را بازداشت و در حبس خانگی قرار داد و دائم وی را تهدید می‌کند که از کشور بیرون خواهد راند.
این سازمان از مقامات بحرین خواست به مسئولیتش در قبال این اعلام عمل کند و به تبعیض ضد گروه‌های دینی، نژادی و اجتماعی پایان دهد.

منبع: صدا و سیما

کد مطلب: 65953
زمان انتشار: شنبه 16 تیر 1397 - 11:46:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین