به روز شده: 2 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 66024
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 06:32:48

بیانیه جریان اسلامی الوفاء بحرین درباره درمان آیت الله عیسی قاسم

بیانیه جریان اسلامی الوفاء بحرین درباره درمان آیت الله عیسی قاسم
بیداری اسلامی > بحرین  -  جریان اسلامی الوفاء بحرین اعلام کرد: تلاش حمدبن عیسی دیکتاتور این کشور برای نشان دادن نقش خود در روند درمان آیت الله عیسی قاسم فریبی بیش نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جریان اسلامی 'الوفاء' در بیانیه ای اعلام کرد: آل خلیفه تلاش می کند بر نقش خود به عنوان عامل اصلی بیماری و رنج های عیسی قاسم سرپوش بگذارد.
در بیانیه آمده است: باید با توطئه رژیم آل خلیفه برای کاستن از ارزش واقعی آیت الله شیخ عیسی قاسم به عنوان بارزترین شخصیت دینی و ملی ملت بحرین مبارزه کرد.
شیخ قاسم از ابتدای انقلاب بحرین، تکیه گاه واقعی شهروندان برای نجات از دیکتاتوری آل خلیفه و حفظ هویت و اصالت بحرین بود.
این جریان سیاسی بحرینی اضافه کرد: حذف قاسم از صحنه مبارزات و بیرون کردن او از کشور یک تصمیم فوری نبود و طرحی است که از قبل برنامه ریزی شده بود.
این تلاش ها پس از دسامبر 2014 که رژیم آل خلیفه چهره های مخالف را مانع طرح های ویرانگر و سرکوب کامل انقلاب می دانست، از صحنه دینی و سیاسی بحرین افزایش یافت.
رژیم آل خلیفه با شیوه های مختلف از جمله ممنوعیت سخنرانی، حمله در رسانه ها و تلویزیون آل خلیفه، به تعطیلی کشاندن موسساتی که توسط ایشان تاسیس شده بود، لغو تابعیت، محاکمه به خاطر دریافت خمس، محاصره منزل، جلوگیری از برگزاری نماز جمعه، کشتار متحصنین اطراف منزل ایشان شیخ قاسم را هدف قرار داد.
جریان اسلامی الوفا اضافه کرد: آخرین حربه آل خلیفه برای خدشه دار کردن چهره ایشان، ادعای حمد به عیسی آل خلیفه دیکتاتور بحرین درباره کمک به درمان شیخ است.
آیت الله شیخ قاسم رهبران شیعیان بحرین پس از 2 سال محاصره توسط نیروهای امنیتی رژیم آل‌ خلیفه، روز دوشنبه برای درمان وارد لندن شد و بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت.
دولت بحرین از خرداد سال 95 آیت‌الله قاسم رهبر انقلاب این کشور را به اتهام جمع‌آوری خمس سلب تابعیت کرده و منطقه «الدراز» محل سکونت وی را به محاصره درآورده است.
از سال گذشته نیز دادگاه بحرین وی را به بازداشت خانگی محکوم کرد که از آن زمان به بعد وضعیت جسمانی آیت‌الله وخیم شده و سال گذشته نیز پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.
بحرین از بهمن سال 1389 صحنه برگزاری اعتراض خیابانی مردم است که خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.
ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است. گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.
رژیم آل خلیفه با ادامه سیاست سرکوب اعتراضات، ده‌ها معترض را کشته و بسیاری از فعالان سیاسی و مخالف را به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم کرده است.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 66024
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 06:32:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین