به روز شده: 6 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 66062
زمان انتشار: شنبه 23 تیر 1397 - 10:38:51

راهپیمایی یمنی ها در روز فریاد دربرابر مستکبران

راهپیمایی یمنی ها در روز فریاد دربرابر مستکبران
بیداری اسلامی > یمن  - یمنی ها به مناسبت «روز فریاد در برابر مستکبران» با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود راهپیمایی میلیونی برگزار کردند.
به گزارش پایگاه اطلع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، یمنی ها در استانهای صنعاء، الحدیده، صعده، حجه و عمران به مناسبت «روز فریاد در برابر مستکبران» که شهید حسین بدر الدین الحوثی در سال 2002 میلادی مطرح کرد با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود راهپیمایی میلیونی برگزار کردند.
 
یمنی ها دیروز در صنعا پایتخت آزادی و استقلال در سالگرد الصرخه (فریاد) راهپیمایی گسترده ای برگزار کردند.
 
خبرنگار المسیره در گزارشی از راهپیمایی صدها هزار نفری یمنی ها در صنعا گفت شعارهایی که در این راهپیمایی سر داده شد فقط در حد فریاد نبود که سر داده می شود بلکه طرح آزادسازی امت و خیزش ملتهاست. یمنی ها نیز از همین منظر طرح خود را گرامی می دارند.
 
یمنی ها در الحدیده نیز به همین مناسبت در راهپیمایی گسترده ای شرکت کردند و بر لزوم پایبندی به مفاهیم آزادی و حاکمیت برخاسته از فریاد بر حقی که شهید حسین بدر الدین الحوثی بر آورد تأکید کردند.

 المسیره از راهپیمایی یمنی ها در الحدیده گزارش داد ویژگی بزرگداشت روز فریاد در شهر الحدیده ، حضور گسترده مردم در آن و فریادشان در برابر مستکبران بود. ویژگی دیگر این راهپیمایی نیز همزمانی با تشدید حملات متجاوزان آمریکایی صهیونیستی سعودی اماراتی به الحدیده بود.
 
یکی از راهپیمایان گفت: «این فریاد در واقع فریاد بر سر استکبار جهانی است و یمن مبارزه با استکبار جهانی یعنی آمریکا و اسرائیل و نیروهای متجاوز و در صدر آنها سعودی و امارات را به عهده گرفته است.»

یک نفر دیگر گفت: «فریاد ما بر سر کسانی است که زنان و کودکان ما را می کشند بر سر تروریستهایی که آمریکا و اسرائیل نماینده آنان است فریاد می زنیم.»

فرد دیگری گفت: «این فریاد در واقع همان اعلام برائت است که خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم به آن دستور داده است . شهید حسین بدر الدین الحوثی این ملت را از خواب غفلت و در برابر توطئه های خارجی بیدار کرد و به آن عزت و کرامت داد.»

یک نفر دیگر گفت :« این فریاد بر سر مستکبران صهیونیستی و آمریکایی است و به این مسیر خود تا پیروزی به اذن الهی ادامه خواهیم داد.»

یمنی ها در شهر صعده یمن نیز در راهپیمایی گسترده ای به مناسبت سالگرد «فریاد» شرکت و بر موضع اصولی خود در رویارویی با مستکبران تأکید کردند.

خبرنگار المسیره در صعده در گزارشی گفت یمنی ها در تظاهرات گسترده ای که مردم از شهرستانهای مختلف استان صعده در آن شرکت داشتند حضور یافتند و در پیشاپیش آنان زخمی ها و جانبازان جنگ تحمیلی به یمن در حرکت بودند.

یکی از جانبازان گفت:« ما به جهانیان می گوییم امروز قوی تر از روزی هستیم که آغاز کردیم .پایداری و قدرت و فریاد ما قوی تر از گذشته شده است. جهانیان خواهند دانست که با این فریادها تاج و تخت مفسدان و طاغوتیان و مزدوران به لرزه در خواهد آمد .»

یک جانباز دیگر گفت: «در این راهپیمایی حضور یافته ایم تا دشمن بداند در صحنه هستیم اگر سلامت جسمی پیدا کنم بار دیگر به جبهه باز می گردم.»

المسیره در پایان افزود: پر کردن جبهه ها با رزمندگان و تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی از مفاد بیانیه صعده بود.

یک نوجوان گفت :« به سید حسین بدر الدین الحوثی می گوییم این فریاد به خاطر آرمان بر حقی آغاز شده است و همه جهان را فراخواهد گرفت زیرا ملت یمن یک ملت شکست ناپذیر و پایدار است.»

یمنی ها در استانهای حجه و عمران در راهپیمایی های گسترده ای شرکت و سالگرد الصرخه را گرامی داشتند و بر آمادگی و ادامه مسیر آزادی و کرامت و پر کردن جبهه ها با رزمندگان تأکید کردند و خواستار تحرک فعالانه و ادامه بسیج مردم برای شرکت در جبهه های جنگ شدند و از دلاوری ها و پیروزی های رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی یمن تمجید کردند.

منبع: صدا و سیما
کد مطلب: 66062
زمان انتشار: شنبه 23 تیر 1397 - 10:38:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین