به روز شده: 16 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 66067
زمان انتشار: شنبه 23 تیر 1397 - 14:27:00

تفاهم سازمان امور استخدامی با بهزیستی برای استخدام معلولان

تفاهم سازمان امور استخدامی با بهزیستی برای استخدام معلولان
حقوق شهروندی  - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نگرانی خانواده‌های دارای معلول از توقف صدور کارت معلولیت برای آنها گفت: به دلیل عقب ماندن فرآیند صدور این کارت‌ها از کمیسیون تشخیص معلولیت در حال حاضر کارت موقتی برای این افراد صادر می‌شود تا در آینده کارت اصلی در اختیار آنها قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حسین نحوی نژاد با بیان اینکه دو مشکل عمده در مورد مسائل توانبخشی وجود دارد، گفت: مسئله نخست اعتبارات ناکافی و مسئله دیگر نحوه تهیه و توزیع این وسایل است. از سال ۹۴ ثبت درخواست معلولان تبدیل به سامانه شده است و سیاست خرید و توزیع لوازم کمک توانبخشی بر اساس این بوده است که به اقتصاد هر منطقه کمک کند و سازمان بهزیستی تنها نقش راهنما را دارد.

پرداخت کمک هزینه تهیه وسایل بهداشتی به معلولان

وی با بیان اینکه عرضه کنندگان محصولات توانبخشی برعکس عرضه کنندگان وسایل پزشکی محدود هستند افزود: به همین دلیل به دنبال افزایش قدرت انتخاب معلولان هستیم و به صورت آزمایشی نیز پرداخت کمک هزینه وسایل بهداشتی به معلولان را آغاز کرده‌ایم. همچنین اعتبارات بهداشتی را به دلیل فوریت بیشتر آنها از وسایل توانبخشی مثل ویلچر مجزا کرد.

نحوی نژاد اظهار کرد: ابتدا محاسبه کردیم که یک بیمار قطع نخاعی که بیش از سایرین به وسایل بهداشتی نیاز دارد در ماه چه مقدار به اعتبار خرید لوازم بهداشتی نیازمند است؟. مبلغ ۱۰۰ هزار تومانی به منظور تهیه لوازم بهداشتی تا پایان خرداد ماه برای معلولان واریز شده است. گام نهایی نیز به تهیه تجهیزاتی مثل ویلچر و سمعک اختصاص خواهد یافت.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۸۰ درصد تجهیزات توانبخشی در داخل تولید می‌شود تصریح کرد: در بخش واردات سمعک و همکاری با وزارت بهداشت ارزی که برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص می‌یابد شامل حال خرید سمعک نیز می‌شود. در مورد تجهیزات داخلی نیز نیازمند حمایت و بازاریابی برای آنها هستیم.

تفاهم سازمان امور استخدامی با بهزیستی برای اجرای قانون سهمیه 3 درصدی استخدام معلولان

وی با تاکید بر اینکه سازمان امور استخدامی کشور در مورد به کارگیری سه درصدی معلولان در ادارات دولتی با سازمان بهزیستی به تفاهم رسیده است ادامه داد: در مورد وزارت آموزش و پرورش نیز بنا شده است تا در صورتیکه این سه درصد در بخش آموزشی و سر کلاس حضور نداشته باشند،‌ در بخش اداری مشغول به کار شوند.

وی با بیان اینکه ۱۳۵ هزار نفر در کمیسیون تشخیص معلولیت سازمان بهزیستی معلول شناخته شده و تحت پوشش قرار گرفتند، گفت: پیش از این کارت‌های معلولیتی برای معلولان صادر می‌شد اما از آنجایی که روند چاپ این کارت‌ها از فرآیند کار کمیسیون عقب مانده و این مسئله باعث نگرانی خانواده‌ها شده بود در حال حاضر کارت‌های موقتی صادر می‌شود تا پس از این کارت‌های اصلی به آنها داده شود. این کارت‌ها هیچ گونه خصوصیت خاصی ندارند و با تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان این افراد می‌توانند از مزایا و خدمات سازمان بهزیستی استفاده کنند.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 66067
زمان انتشار: شنبه 23 تیر 1397 - 14:27:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده