به روز شده: 1 روز و 4 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 66171
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 12:13:22

بیانیه سازمان ملل درباره تمایل روهینگیایی‌ها برای بازگشت به میانمار

بیانیه سازمان ملل درباره تمایل روهینگیایی‌ها برای بازگشت به میانمار
حقوق بشر  > جهان  - آوارگان مسلمان روهینجایی به فرستاده سازمان ملل گفتند که اگر شهروندی و امنیت آنها تامین شود، تمایل دارند به میانمار بازگردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری آناتولی، در بیانیه سازمان ملل آمده است که نمایندگان آوارگان مسلمان روهینجا که هم اکنون در بنگلادش به سر می‌برند درخواست خود را به فرستاده این سازمان بین‌المللی ارائه کردند.

این بیانیه در پی سفر کریستین شرانر برگنر نماینده سازمان ملل در امر روهینجاها به منطقه کاکس بازار در بنگلادش منتشر شد.

وی در تاریخ 14 تا 16 ژوئیه سال جاری میلادی و برای نخستین بار به این منطقه رفته بود.

در بیانیه سازمان ملل همچنین آمده است: در کمپ آوارگان روهینجایی در بنگلادش که بیش از 750 هزار تن از روهینجایی‌ها ساکن آن هستند این فرستاده سازمان ملل با تعداد زیادی از آوارگان دیدار کرده و با آنها درباره وضعیت‌شان صحبت کرد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: با وجود نقض گسترده حقوق بشر در میانمار آوارگان روهینجایی ابراز امیدواری کردند با تامین امنیت و شهروندی آنها به میانمار بازمی‌گردند.

این فرستاده سازمان ملل در جریان صحبت‌هایش بر اهمیت پیگیری مساله جنایات صورت گرفته از سوی نیروهای نظامی میانمار تاکید کرد.

در گزارش منتشر شده در دسامبر سال گذشته میلادی یک گروه حقوق بشری بین‌المللی اعلام کرد که در جریان سرکوب‌ها در میانمار به ویژه استان راخین در غرب این کشور 6700 روهینجایی در نتیجه خشونت‌ها کشته شدند که در میان آنها 730 کودک زیر پنج سال دیده می‌شود.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 66171
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 12:13:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب