به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 66182
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 06:46:18

گزارشی از جرائم خشونت آمیز در انگلیس

حقوق بشر  > جهان  - بنابر اعلام اداره آمار انگلیس، کاهش شمار افسران پلیس باعث شده است میزان جرم و جنایت در انگلیس و ولز افزایش یابد.

 به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنابر گزارش اداره آمار انگلیس جرائم خشونت آمیز از جمله قتل و آسیب‌های جسمی به طور خاص افزایش یافته اند و کارآمدی نیرو‌های پلیس نیز به پایین‌ترین میزان آن سقوط کرده است. شرایط تیره و تار است. حملات با استفاده از چاقو یا آلات تیز سال گذشته با افزایش شانزده درصدی به چهل هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافت. افزایش این نوع جرائم درمقایسه با جرائم با سلاح گرم که تنها دو درصد بود و ۶ هزار و ۴۹۲ مورد را شکل می‌دادند، بسیار قابل ملاحظه است.
پلیس انگلیس هشدار داده است به خشونت‌های ناشی از حملات بسیار شدید با استفاده از چاقو افزوده شده است و به گزارش ایندیپندنت نیز قربانیان چنین حملاتی معمولا هدف چندین ضربه چاقو از نواحی مختلف قرار می‌گیرند. نرخ کلی قتل، کشتار و حملات مرگبار در انگلیس به استثنای حملات تروریستی روی هم رفته دوازده درصد افزایش یافته است. آمار سرقت مسلحانه نیز با افزایش سه درصدی به هفتاد و هفت هزار و ۱۰۳ مورد رسیده است. از سوی دیگر آمار دزدی با افزایش شش درصدی به ۴۳۵ هزار و ۵۳۷ مورد رسیده است.
بنابراین گزارش، پلیس انگلیس حدود نیمی از همه پرونده‌ها – چهل و هشت درصد – را بدون یافتن هر گونه مظنون مختومه اعلام کرده است. این آمار به طور خاص در مورد جرائم سرقت، ۷۵ درصد است. آمار نگران کننده دیگر این است که تنها در ۹ درصد موارد، مظنونان به دادگاه احضار می‌شوند. به عبارت دیگر در انگلیس از هر ده پرونده تنها یک پرونده به مرحله احضار مظنونان یا متهمان می‌رسد.
چشم انداز فوق زمانی نگران کننده‌تر می‌شود که به کاهش شمار افسران پلیس از ۱۲۳ هزار و ۱۴۲ نفر در سال گذشته به ۱۲۲ هزار و ۴۰۴ نفر نیز اشاره کنیم. تعداد افسران پلیس در انگلیس و ولز در مقایسه با سال ۲۰۱۰ بیست هزار نفر کم شده است. این درحالی است که شمار کارکنان پلیس در مجموع افزایش یافته است.
آمبر راد وزیر سابق کشور انگلیس در ماه آوریل به شدت به خاطر عدم مرتبط دانستن آمار فزاینده جرم و جنایت در این کشور با کاهش شمار افسران پلیس مورد انتقاد قرار گرفت.

کلید واژه: انگلیس
کد مطلب: 66182
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 06:46:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب