به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 66184
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 06:57:56

معضلی به اسم بادبادک‌های آتش زا برای رژیم صهیونیستی

معضلی به اسم بادبادک‌های آتش زا برای رژیم صهیونیستی
حقوق بشر  > جهان  - موضوع بادبادک‌های آتش زا که در آغاز با آن به عنوان تاکتیکی خنده دار برخورد می‌شد حال به مشکل واقعی برای اسرائیل تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از تلویزیون المیادین؛ بادبادک‌های آتش زا و چگونگی مقابله با آن ها به معضلی جدی برای محافل سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و تلاش این رژیم برای پایان بخشیدن به خطرات این بادبادک‌ها، که از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی پرتاب می‌شود بی نتیجه است.

براین اساس، هم زمان با تداوم اختلاف میان سیاستمداران و نظامیان اشغالگر و همچنین ادامه تنش‌ها در خط تماس نوار غزه و اسرائیل ، چگونگی مقابله با خطر بادبادک‌های کاغذی آتش زا به معضلی برای محافل داخلی اسرائیل تبدیل شده و آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ، افسران عالی از جمله گادی آیزنکوت رئیس ستاد مشترک ارتش، را به ارزیابی اوضاع جبهه جنوبی مجبور کرده است.

از نگاه کارشناسان افزایش تهدیدات مقامات اسرائیلی علیه نوار غزه که خود ناشی از ناتوانی آنان در تعامل با نوار غزه است، چیزی فراتر از تهدیدات توخالی نیست به ویژه اینکه بر اساس پیش بینی‌ها اگر اسرائیل در میدان رویارویی با گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه وارد شود بهایی بسیار سنگین پرداخت خواهد کرد.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل گفت: حماس با قدرت بر نوار غزه مسلط است، آنها ده‌ها هزار نیرو دارند که این نیرو‌ها در کنار عناصر جنبش جهاد اسلامی قرار می‌گیرند و ما می‌دانیم برای نبرد گسترده در آنجا، بهایی وجود دارد.»

برخی رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند گادی آیزنکوت از محافل سیاسی درخواست کرده است که فرصتی یک تا دوماهه بدهند تا بدون آغاز جنگ، در این مدت راه حلی برای بادبادک‌های آتش زا پیدا شود.

اور هیلر خبرنگار نظامی گفت: تا زمانی که امور در کنترل اسرائیل باشد برای آغاز عملیات نظامی تمایل چندانی وجود ندارد و محافل نظامی خواستار عملیات نظامی نخواهند بود و تردیدی نیست که ما بار دیگر شاهد هفته‌ای پرتنش در مرز‌های نوار غزه خواهیم بود.

موضوع بادبادک‌های آتش زا که در آغاز با آن به عنوان تاکتیکی خنده دار برخورد می‌شد حال به مشکل واقعی برای اسرائیل تبدیل شده است.

منبع: میزان

کد مطلب: 66184
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 06:57:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب