به روز شده: 1 روز و 6 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 66531
زمان انتشار: سه شنبه 16 مرداد 1397 - 14:04:43

گزارش مجله سلامت آمریکا از وضعیت کشتار شهروندان این کشور/ روزانه 3 کشته

حقوق بشر  > جهان  - براساس مطالعات جدید مجله سلامت عمومی آمریکا پلیس این کشور روزانه ۳ و به طور میانگین سالی بیش از ۱۰۰۰ نفر را به قتل می‌رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، براساس مطالعات جدید، پلیس آمریکا روزانه ۳ و به طور میانگین سالی بیش از ۱۰۰۰ نفر را به قتل می‌رساند. این آمار بسیار بیشتر از آمار‌های رسمی است. علاوه بر این پلیس آمریکا برای حدود ۸ درصد کل مرگ و میر بزرگسالان مرد در این کشور در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ نیز باید پاسخگو باشد.
این تحقیق منتشر شده در مجله سلامت عمومی آمریکا توسط یک تیم روانشناس از دانشگاه کورنل و دانشگاه واشنگتن انجام شده است. این تیم از منابع سایت معتبر برخورد‌های مرگبار که آمار کشته شدگان را رصد می‌کند و نیز آمار‌های دیگر مرتبط با این موضوع و آمار‌های رسانه‌ای استفاده کرده است.
نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که ریسک مرگ و میر ناشی از شلیک پلیس آمریکا دو برابر بیش از آن چیزی است که در آمار‌های رسمی وزارت دادگستری این کشور یا سیستم آمار حیاتی ملی ارائه شده است. یکی از دلایل این تناقض عدم الزام سازمان پلیس به ارائه اطلاعات مربوط به مرگ و میر‌های مرتبط با پلیس به دولت فدرال است. ضمن این که ادارات پلیس نیز اطلاعات دقیق مرگ و میر‌های ناشی از اقدامات پلیس را نداشته و یا این اطلاعات را دستکاری می‌کنند.
در این تحقیق مشخص شده است که مرگ و میر ناشی از اقدامات پلیس آمریکا در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸، معادل ۹۷۹۵ نفر است. ۸۸ درصد این مرگ و میر مربوط به مردان بوده است.
نتایج این تحقیقات نشان می‌دهند که مردان سیاه پوست و لاتین تبار نسبت به مردان سفیدپوست بیشتر در معرض خطر قرار دارند. خطر کشته شدن مردان سیاه پوست بین ۱.۹ تا ۲.۴، مردان لاتین تبار بین ۰.۸ تا ۱.۲ و مردان سفیدپوست بین ۰.۶ تا ۰.۷ در هر ۱۰۰ هزار نفر است. این بدان معناست که مردان سیاه پوست در آمریکا سه برابر بیش از مردان سفیدپوست توسط اجراکنندگان قانون در معرض کشته شدن قرار دارند. مردان لاتین تبار نیز نسبت به مردان سفیدپوست ۴۰ درصد بیشتر در معرض کشته شدن قرار دارند.
علاوه بر این تفاوت نرخ مرگ و میر توسط پلیس در بخش‌های مختلف آمریکا متفاوت است. به طور مثال بیشترین ریسک کشته شدن سیاه پوستان در اوکلاهاما و توسط پلیس این ایالت است و در نیومکزیکو لاتین تبار‌ها بیشتر در معرض کشته شدن قرار دارند. خطر کشته شدن مردان سفیدپوست نیز در اوکلاهاما بالاست.
اگرچه مردان در مقایسه با زنان ۱۰ درصد بیشتر در معرض کشته شدن قرار دارند، اما تفاوت‌های نژادی برای زنان نیز در این کشور عامل خطر است. این تحقیق نشان داد که زنان سیاهپوست، آمریکایی- هندی و آلاسکایی نسبت به همتایان سفیدپوستشان در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
این تحقیق با تاکید بر تلاش در راستای کاهش تلفات مداخلات پلیس، کاهش خشونت در مناطق با مرگ و میر بالا را ضروری دانست. 
منبع: میزان

کد مطلب: 66531
زمان انتشار: سه شنبه 16 مرداد 1397 - 14:04:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب