به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 66538
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 07:01:35

بحرین شیخ مشیمع را از مراقبت های پزشکی محروم کرده است

حقوق بشر  > جهان  -  پسر شیخ «حسن مشیمع» از رهبران معارض زندانی در بحرین اعلام کرد که پدرش از دریافت مراقبت های ویژه پزشکی در زندان محروم شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، علی مشیمع تاکید کرد که به همین خاطر از مدتی پیش، مقابل سفارت بحرین در لندن اعتصاب غذا کرده است.
وی با بیان اینکه از شروع اعتصاب غذا تاکنون پنج کیلو گرم وزن کم کرده است، افزود: درخواستم بسیار ساده است. من از مراقبت های پزشکی و دیدارهای خانوادگی و تهیه کتاب برای پدرم سخن می گویم.
پسر این رهبر معارض بحرینی از آمریکا و انگلیس بخاطر خودداری از فشار به بحرین در این خصوص انتفاد کرد و گفت که دولت انگلیس به طور غیرمستقیم مسئول چنین وضعیتی است، زیرا این کشور افسران پلیس بحرین را آموزش می دهد و به آنها کمک فنی ارایه می کند.
مشیمع افزود: آنها پدرم را آرام و بی سر و صدا می کشند، زیرا وقتی فردی70 ساله از دارو محروم شود، بدنش تاب و تحمل خود را از دست می دهد.
وی گفت که پدرم سال ها پیش سرطانش را درمان کرد و در حال حاضر برای تضمین اینکه بیماری اش عود نکند به آزمایش های دوره ای نیاز دارد. پدرم همچنین از بیماری فشار خون، دیابت و پروستات رنج می برد.
سازمان عفو بین الملل مقام های بحرینی را متهم کرده است که از ارایه خدمات مناسب پزشکی به مشیمع و سه تن دیگر از فعالان سالخورده بحرینی خودداری می کنند.
«لین معلوف» مدیر پژوهش های خاورمیانه سازمان عفو بین الملل خاطرنشان کرده که رفتار مقام های بحرینی با این فعالان مسالمت جوی زندانی ظالمانه و ناقض حقوق بین الملل و معیارهای مربوط به نحوه برخورد با زندانیان است و رفتاری وحشیانه و غیرانسانی به شمار می رود.
مقام های بحرینی حسن مشیمع را در سال 2011 به همراه شماری دیگری از فعالان و شخصیت های معارض در پی اعتراض های ضد دولتی موسوم به «بهار عربی» دستگیر و به حبس ابد محکوم کردند.
سازمان عفو بین الملل بارها از رژیم آل خلیفه خواسته است تا شیخ «حسن مشیمع» رهبر جنبش حق این کشور را آزاد کند.

کلید واژه: بحرین
کد مطلب: 66538
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 07:01:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب