به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 66539
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 07:05:03

قدس و حق بازگشت؛ دو اصل ثابت ملت فلسطین

قدس و حق بازگشت؛ دو اصل ثابت ملت فلسطین
حقوق بشر  > جهان  - رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: مالکیت قدس و حق بازگشت آوارگان دو اصل ثابت ملت فلسطین است که هرگز تغییر نمی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تأکید بر ادامه تظاهرات بازگشت تا محقق شدن اهداف آن گفت: مالکیت قدس و حق بازگشت آوارگان دو اصل ثابت ملت فلسطین است که هرگز تغییر نمی کند.
 اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در نشست مسئولان این جنبش با سران گروه های فلسطینی در نوار غزه که تحت عنوان " دیدار وحدت و بازگشت " و با هدف بررسی تحولات اخیر سرزمین های اشغالی و نوار غزه برگزار شد، گفت: معامله قرن بر اساس نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شکل گرفته است و ملت و گروه های فلسطینی تا نابودی کامل آن به تظاهرات و مبارزه ادامه می دهند.
وی با خطاب قرار دادن سران آمریکا و رژیم صهیونیستی اظهار داشت: با آتش بازی نکنید، مالکیت قدس و حق بازگشت از اصول ثابت ملت فلسطین است که هرگز تغییر نخواهد کرد.
هنیه افزود: ملت و گروه های فلسطینی با تحولات عظیمی مواجه هستند و این تحولات اقتضا می کند تدابیر و سیاست های لازم با سرعت هر چه بیشتر اتخاذ شود. جنبش حماس اخیرا نشست های متعدد و پیاپی را برای بررسی تحولات مربوط به مسأله و آرمان فلسطین برگزار کرده است و بار دیگر هیئتی را برای ارائه دیدگاه های خود درباره همه پرونده های مورد بحث، روانه قاهره خواهد کرد.
 
خالد البطش: طرح آشتی ملی باید ضامن کرامت ملت فلسطین باشد
 خالد البطش معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در نشست مسئولان این جنبش با سران گروه های فلسطینی در نوار غزه که تحت عنوان "دیدار وحدت و بازگشت" و با هدف بررسی تحولات اخیر سرزمین های اشغالی و نوار غزه برگزار شد، گفت: هفتاد سال از اعتماد ملت فلسطین به جامعه جهانی می گذرد، ولی در طول این مدت ما هیچ راهی برای حل مسأله خود دریافت نکرده ایم و از این رو تظاهرات بازگشت برای دستیابی به اهداف مشروع خودمان ادامه خواهد یافت. هر گونه طرح آشتی ملی که بر اساس شراکت شکل نگیرد و ضامن کرامت ملت فلسطین نباشد، زمینه ساز چیزی جز دور جدیدی از تنش ها و درگیری ها نخواهد بود.
منبع: صدا و سیما

کلید واژه: فلسطین - بیت المقدس - قدس
کد مطلب: 66539
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 07:05:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب