به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 66543
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 08:03:15

عبدالناصر رشیدی: مدعیان حقوق بشر از ترس قطع شدن بودجه در قبال عربستان سکوت کرده‌اند

عبدالناصر رشیدی: مدعیان حقوق بشر از ترس قطع شدن بودجه در قبال عربستان سکوت کرده‌اند
حقوق بشر  > جهان  -  عضو شورای جنبش مستقبل عدالت یمن با انتقاد از سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر در قبال تجاوزات عربستان سعودی به کشور یمن گفت: امروز به خاطر اینکه بودجه سازمان‌های بین المللی توسط کشور‌هایی مثل عربستان تامین می‌شود و مبادا این بودجه قطع شود در مقابل جنایات عربستان سعودی سکوت پیشه کرده‌ و هیچ حرف نمی‌زنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، 14 مرداد هر سال مصادف است با روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی. روزی که اعلامیه حقوق بشر اسلامی از طرف کشورهای اسلامی به تصویب رسید تا بیان کند حقوق بشر در اسلام کارکردی بسیار برتر و بهتر از حقوق بشر غربی دارد. در این اعلامیه کرامت انسانی هر انسانی مورد تکریم قرار گرفته و بر رعایت حقوق انسانها تاکید مضاعف شده است.

درست در این ایام که کشورهای مسلمان بر توسعه و ترویج این اعلامیه تاکید دارند و از طرف دیگر کشورهای مدعی به بهانه حقوق بشر در حال کشتن مردم بیگناه یمن هستند با یکی از فعالان حقوق بشر کشور یمن به گفت‌وگو نشستیم تا از وضعیت مردم یمن و از عملکرد سازمان های بین‌المللی در این خصوص مطلع شویم.

عبدالناصر رشیدی عضو شورای جنبش مستقبل عدالت یمن در گفت وگو با خبرنگار قضایی میزان بر توجه بیشتر به مبانی حقوق بشر اسلامی تاکید کرد و گفت: حقوق بشر اسلامی برگرفته از مبانی دین مبین اسلام بوده و برای حفظ حق و حقوق انسان‌ها باید مورد توجه و عنایت بیشتر قرار گیرد.

وی گفت: مردم قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص) زن‌ها و دختران را دفن می‌کردند و این نشان می‌دهد در آن دوران انسان دارای حرمت نبوده است. پیامبر اسلام (ص) زمانی که به پیامبری مبعوث شدند بیان داشتند که من آمده‌ام تا حق و حقوق بشریت حفظ شود، چون نزد خدا زن و مرد با یکدیگر تفاوتی ندارند.

این عضو شورای جنبش مستقبل عدالت یمن ادامه داد: اما اکنون کشور‌های غربی مدعی حقوق بشر شده اند و با افتخار در رسانه‌ها، روزنامه‌ها، کتاب‌ها و در جلسات بین المللی می‌گویند ما متولی اصلی حفظ حقوق مردم  دنیا هستیم. این کشور‌ها خود را حافظ آزادی و حقوق مردم جهان معرفی می‌کنند، اما در این خصوص ما فقط حرف شنیده و البته عمل برعکس حرف‌ها را دیده ایم.

این فعال مدنی بیان کرد: مثلا وضعیت کشور‌هایی مثل فلسطین را ببینید؟ امروز در این کشور چه اتفاقاتی می‌افتد؟ چرا این مدعیان به تجاوزات متعددی که به مردم فلسطین در طی این سال‌ها می‌شود سکوت کرده اند؟

وی افزود: وضعیت کشور‌های سوریه، عراق، لبنان و کشور خودم یعنی یمن را ببینید که چگونه است؟ تعداد بسیاری زن و بچه در این کشور‌ها کشته شده و اکنون هم بسیاری بی سرپناه و گرسنه هستند.

عبدالناصر رشیدی تصریح کرد: امروز آمریکا می‌گوید ما مدعی حقوق بشر هستیم و می‌خواهیم در جهان صلح باشد؛ اما امروز بیش از ۳ سال است که یمن در جنگ به سر می‌برد و به نوعی در قحطی است، اما همین آمریکای مدعی حقوق بشر اجازه نداده و نمی‌دهد که حتی گندم به مردم یمن برسد.

وی ادامه داد: مردم یمن اکنون از غذا و دارو که نیاز‌های اولیه هستند محروم شده اند. جنگ، بمباران خیابان‌ها و شهر‌ها و قحطی باعث مرگ و میر مردم بخصوص کودکان و زنان شده است.

این فعال مدنی اظهار کرد: همین یک هفته پیش بود که متجاوزان عربستان سعودی یک بیمارستان در استان الحدیده را بمباران کردند. در این جنایت متجاوزان بیش از ۶۰ نفر از مردم یمن شهید و زخمی شدند.

عبدالناصر رشیدی افزود: حال با این وضعیت اسفناک آمریکا می‌گوید ما مدعی حقوق بشر هستیم و می‌خواهیم در جهان صلح و آشتی باشد. این اقدام عربستان وحمایت آمریکا از آن کجایش حقوق بشر است؟

عضو شورای جنبش مستقبل عدالت یمن توضیح داد: امروز به خاطر اینکه بودجه سازمان‌های بین المللی توسط کشور‌هایی مثل عربستان تامین می‌شود و مبادا این بودجه قطع شود همین مدعیان دروغین حقوق بشر در مقابل جنایات عربستان سعودی سکوت پیشه کرده‌ و هیچ حرف نمی‌زنند.

وی گفت: اکنون وضعیت در یمن بسیار ناراحت کننده است. بچه‌های یمنی دائما کشته و مصدوم می‌شوند، به زنان یمنی تجاوز می‌شود.

عبدالناصر رشیدی تصریح کرد: لذا در رابطه با حقوق بشر غربی جز حرف و ادعا چیزی دیگری ندیده‌ایم و معتقد هستیم که کشور‌های غربی درباره حقوق بشر فقط حرف می‌زنند و هیچ اقدامی برای اثبات حرف‌های خود انجام نمی‌دهند.

وی در خصوص وضعیت حقوق بشر در کشور عربستان سعودی هم گفت: به نظر من آن‌ها اصلا حقوق بشر ندارند. این حرف را از این جهت می‌گویم که دوستان زیادی دارم که در عربستان سعودی زندگی می‌کنند.

البته مردم باید بدانند که آنجا کشوری سعودی است و نه عربستان صرف. باید به آنجا گفت: عربستان سعودی، چون حاکمانشان از آل سعود هستند؛ بنابراین کشور‌های سعودی حقوق بشر ندارند و حق و حقوق مردم اصلا رعایت نمی‌شود.

رشیدی در خصوص آینده کشور یمن هم گفت: آینده کشور یمن را دو نفر که پیش بینی کرده اند. یکی امام خامنه‌ای که فرمودند: بینی عربستان به خاک مالیده می‌شود و این کار به دست یمنی‌ها است، نفر دوم سید حسن نصرالله است که بیان کرد که یمن قطعا پیروز می‌شود. این بیانان از نظر مردم یمن وعده الهی است.

وی گفت: یعنی این اقدام توسط مردم یمن، به دست مبارزان و رزمندگان یمن و با رهبری بزرگ ما سید عبدالملک الحوثی اتفاق می‌افتد.

این فعال مدنی افزود: امروز ما داریم در یمن به صورت خوبی با متجاوزان می‌جنگیم، می‌توانیم پهباد و موشک برد بلند بسازیم که همه نشانه‌های خوبی برای پیروزی نهایی است. به عنوان مثال همین چند روز پیش توانستیم توسط پهباد‌ها فرودگاه امارات را هدف قرار دهیم. همچنین تنگه باب المندب در اختیار ما است. بعلاوه اینکه پهباد‌های یمنی می‌توانند تا داخل ریاض رفته و شلیک کنند. این‌ها نشانه‌هایی از پیروزی است که انشالله وعده الهی به زودی محقق شود.

منبع: میزان

کد مطلب: 66543
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 08:03:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب