به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 66550
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 11:17:09

رئیس دیوان عدالت مطرح کرد: اهتمام ویژه دستگاه قضا در ترویج فرهنگ قرآنی/اعلام نتیجه پرونده بورسیه‌ها

رئیس دیوان عدالت مطرح کرد: اهتمام ویژه دستگاه قضا در ترویج فرهنگ قرآنی/اعلام نتیجه پرونده بورسیه‌ها
قوه قضائیه  - رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اهتمام ویژه دستگاه قضا در ترویج فرهنگ قرآنی از افزایش صددرصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی در قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی رییس دیوان عدالت اداری در مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات قرآنی ویژه همکاران و خانواده‌های حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه اظهار کرد: حقیقتا در این ۵ سالی که گذشته است معاونت فرهنگی قوه قضاییه اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه ترویج قرآن در قوه قضاییه انجام داده است و به این امر عظیم و مهم اهتمام ویژه‌ای دارند به طوری که در این زمینه شاهد تحول در دستگاه قضا بوده ایم.

وی ادامه داد: از خداوند متعال مسئلت داریم توفیقات روز افزون در جهت حرکت در این مسیر به همه ما عنایت بفرماید.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: در روایتی از امام حسن عسکری (ع) آمده که سیر به سوی خدا جز با زنده داشتن شب امکان پذیر نیست، یکی از اوصاف متقین و پرهیزگاران این است که در شب به پا می‌خیزند و با تامل قرآن را قرائت می‌کنند و داروی همه درد‌ها را از قرآن می‌خواهند.

وی خاطرنشان کرد: ان شالله این جلسه قرآنی همراه با برکات فراوان باشد و آن چیزی که اهل بیت انتظار دارند برای همه ما محقق شود. این در حالی است که آمار‌ها حکایت از افزایش صدرصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی دارد.

گفتنی است، ششمین دوره مسابقات قرآنی حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه و حافظان و قاریان قرآن در رشته‌های حفظ، قرائت صبح امروز آغاز و تا عصر امروز ادامه دارد.

شایان ذکر است، رشد شرکت کننده در مسابقات قرآنی امسال افزایش داشته است، به طوری که سال گذشته ۸ هزار نفر و امسال ۱۶ هزار نفر در این مسابقات شرکت داشتند.

قرار است ٢٢۵ شرکت کننده امروز به صورت کتبی و شفاهی در این هماورد معنوی به رقابت بپردازند.

نتیجه نهایی پرونده بورسیه‌ها در آینده نزدیک اعلام می‌شود

رییس دیوان عدالت اداری همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر آخرین وضعیت پرونده بورسیه‌ها گفت: نتیجه نهایی پرونده بورسیه‌ها تا مدتی دیگر و در آینده نزدیک اعلام می‌شود.

وی هدف از برگزاری مسابقات قرآنی را ترویج فرهنگ قرآنی در مجموعه قوه قضاییه اعلام کرد و تصریح کرد: همه باید در این راستا همکاری کنیم تا این اقدامی که معاونت فرهنگی قوه قضاییه با جدیت دنبال می‌کند به خوبی برگزار شود.

منبع: میزان

کد مطلب: 66550
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 11:17:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی