به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 66556
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 14:46:10

معاون فرهنگی قوه قضا تأکید کرد: لزوم تبعیت از قرآن در زندگی فردی و اجتماعی

معاون فرهنگی قوه قضا تأکید کرد: لزوم تبعیت از قرآن در زندگی فردی و اجتماعی
قوه قضائیه  - معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: امروز بهترین فرصت برای دولت و مردم و جامعه است تا اصلاحات پولی – بانکی و ... را اعمال کند، همچنین امروز باید مشکلات فراوان کارآفرینان را حل کنیم و مسیر سودآوری سرمایه را از سفته بازی و فعالیت‌های غیر مولد به مسیر مولد تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه در افتتاحیه ششمین دوره مسابقات قرآنی در دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت خاطره شهدای خبرنگار و روز خبرنگار گفت: هدف از اینکه ما تلاش می‌کنیم سال به سال این مسابقات پرشورتر برگزار شود و از نظر کمیت و کیفیت آن را ارتقاء بدهیم در واقع این است که قرآن کتاب پروردگار و تنها کتابی است که به اطمینان می‌توان آن را کتاب خدا نامید.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: قرآن تنها گوهر گرانبهای الهی است و بنا است زندگی فردی و اجتماعی ما را سامان بدهد و ما باید از آن بهره‌مند شویم و پند بگیریم و جان و جهان خود را ارتقاء دهیم.

وی بیان کرد: قرآن در بعد اجتماعی کتاب حقی است که بر پیامبر عظیم الشأن (ص) نازل شده است، این کتاب حق چند دستور مهم دارد که بار‌ها تکرار شده است. اولین دستور اجتماعی این است که حکم قرآن باید بین مردم و جامعه جاری شود و امروز ما به این فرمان قرآنی محتاجیم تا در زندگی جمعی استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی با اشاره به آیات شریفه قرآن اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید از مشکلات و تهدید‌ها و تحریم‌ها نترسید؛ چراکه خداوند شما را یاری می‌دهد و این فرموده قرآن دوای درد اجتماع ما است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه اگر ما به خود و خدای خود اتکا کنیم می‌توانیم این مسیر را آن زمان که ایستادگی می‌کنیم انتخاب نماییم، گفت: امروز بهترین فرصت برای دولت و مردم و جامعه است تا اصلاحات پولی – بانکی و ... را اعمال کند، همچنین امروز باید مشکلات فراوان کارآفرینان را حل کنیم و مسیر سودآوری سرمایه را از سفته بازی و فعالیت‌های غیر مولد به مسیر مولد تبدیل کنیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: این درس‌هایی است که می‌توانیم بگیریم و با اتکا به سرمایه قرآنی عمل کنیم و اگر اعتماد ما به وعده الهی جدی باشد فرصت بسیار عالی است.

وی تصریح کرد: دشمن زمینه را فراهم کرده تا مردم همراهی بهتر با دولت داشته باشند؛ امروز آمادگی ایجاد شده، تحولات جدی در مبارزه با فساد بوجود آید و قوه قضاییه به جد پشتیبان دولت شده و به طور جهادی با مفسدین برخورد می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی تاکید کرد: قضات ویژه به طور شبانه روزی برای این کار گذاشته شده تا سر اژد‌های هفت سر فساد را یک به یک بزنیم. باید دریچه‌های فتنه و فساد را ببندیم و فضای همدلی در این باره بسیار کمک می‌کند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: کسانی که در دل مرض دارند و دل به جای دیگری بسته اند در نزد خود نادم و پشیمان خواهند شد و مومنین باید مراقب باشند صف خود را از آن‌ها جدا کنند.

وی عنوان کرد: ما در زندگی فردی و اجتماعی باید از قرآن تبعیت کنیم و تبعیت از قرآن، تبعیت از حق است و به مخالفان اعتماد نکنیم و از تهدید و تحریم آن‌ها نترسیم؛ چرا که خداوند گشایش می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم به بهشت برسیم و از جهنم نجات پیدا کنیم تنها راه آن تمسک به قرآن است گفت: امروز بعضی به ظاهر روشن فکر نما‌ها درباره قرآن اظهار نظر می‌کنند و ادعای فراوان، دانش، علم و قرآن شناسی دارند، اما این افراد در واقع سکه پر و سر و صدا و فاقد اسکناس‌های ارزشمند هستند آن‌ها تصور می‌کنند با رفتن پیامبر عظیم الشأن قرآن هم رفته است، آن‌ها می‌خواهند تئوری‌هایی ارائه بدهند که قرآن را با گذشت زمان کهنه جلوه می‌دهد در حالی که قرآن با گذشت زمان نمی‌پوسد و کهنه نمی‌شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: همه آنچه در قرآن است برای همه زمان و فراتر از زمان‌ها تهیه شده و دلیل قرآن بسیار آشکار و حجت برای تمام انسان‌ها است.

وی گفت: حال این کتاب ارزشمند پروردگار پایدار و ماندگار است و هیچ چیز از آن از بین نمی‌رود و هم جان و هم جهان را می‌سازد و برای اداره جهان روشنی بخش است و امید است همه ما اعم از مسئولین و مردم از این درس زنده قرآنی، اعتقادات و اعتماد به خدا را محکم‌تر کنیم و بدانیم که این فرهنگ قرآنی برای وضعیت امروزکارساز ومشکل گشا است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی افزود: قرآن دستورات زیادی ذکر کرده که از آن باید استفاده کنیم، اما اولین مورد ترس است است که مسئولین باید ترس از تحریم‌ها را همان گونه که بار‌ها مقام معظم رهبری فرموده است کنار بگذارند.

منبع: میزان

کد مطلب: 66556
زمان انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 14:46:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی