به روز شده: 16 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 66574
زمان انتشار: شنبه 20 مرداد 1397 - 09:59:23

رئیس کمیته انقلاب یمن: آمریکا مسئول کشتار کودکان یمن است

بیداری اسلامی > یمن  - رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر به زبان انگلیسی آمریکا را مسئول کشتار اخیر کودکان در یمن دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر به زبان انگلیسی آمریکا را مسئول کشتار اخیر کودکان در یمن دانست.
در این توئیت آمده است آمریکا روند گمراه کردن افکار عمومی بین المللی از طریق هدر نائورت سخنگوی وزارت امور خارجه خود را متوقف نکرده است، کسی که روز چهارشنبه با اعلام این که ائتلاف متجاوز به یمن "حق دارد برای نابود کردن بازیگران بد" تلاش کند، سبب تحریک برای کشتار مردم یمن شده است. او روز پنجشنبه پس از آن که در حمله هوایی روز پنجشنبه ائتلاف آمریکایی سعودی در شهر ضحیان در صعده پنجاه و یک کودک کشته و هفتاد تن دیگر زخمی شدند درباره این جنایت ابراز نگرانی کرد و خواستار انجام تحقیقاتی در این باره شد.
ما آمریکا را مسئول کامل ارتکاب این جنایت شنیع می‌دانیم، زیرا اقدامات تحریک آمیز این کشور شواهدی واضح در این باره است که آمریکا همان کشوری بود که کودکان را در ضحیان کشت و این همان کشوری است که مردم یمن را طی جنایت‌های قبلی کشته است.
ما همچنین درخواست آمریگا برای انجام تحقیق را تلاشی برای اذعان به این جنایت و آرام کردن نارضایتی‌های جامعه بین المللی و نهاد‌های بشردوستانه می‌دانیم.
ما بر این موضوع تأکید می‌کنیم که تلاش‌های آمریکا برای اذعان به جنایت‌های شدید خود و همچنین تهاجم علیه یمن بی فایده خواهد بود، زیرا از همان روز نخست مشخص بود که آمریکا همان کشوری است که هدایت تهاجم را بر عهده دارد و اسرائیل و انگلیس در پشت سرش قرار دارند و عربستان سعودی و امارات عربی متحده و دیگران در روند تأمین مالی، پردازش و اجرای این روند مشارکت دارند.
منبع: صدا و سیما

کد مطلب: 66574
زمان انتشار: شنبه 20 مرداد 1397 - 09:59:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین