به روز شده: 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 66698
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 08:59:50

سناریوی دروغین این بار در شمال سوریه/ بی بی فارسی دوباره اشک تمساح خواهد ریخت؟

سناریوی دروغین این بار در شمال سوریه/ بی بی فارسی دوباره اشک تمساح خواهد ریخت؟
حقوق بشر  > جهان  - براساس اطلاعات به دست آمده، ایجاد اختلاف میان گروه‌های تروریستی تنها تلاش و راهکار حامیان تروریست‌ها برای توقف عملیات نیرو‌های ارتش سوریه در مناطق اشغالی شمالی نیست و گزارش‌ها نشان می‌دهد که سناریوی دروغین و نخ نما شده حملات شیمیایی دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پس از پاکسازی استان‌های جنوبی سوریه (قنیطره و درعا)، نیرو‌های سوری برای آغاز عملیات در استان‌های شمالی (غرب استان حلب، شمال استان حماه، شمال شرق استان لاذقیه و استان ادلب) آماده می‌شوند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در هفته‌های گذشته گرو‌ه‎های زیادی از نیرو‌های ارتش سوریه به همراه تجهیزات سنگین نظامی به مناطق شمالی اعزام شده‎اند و در آماده باش کامل برای شروع عملیات هستند.

یگان‌های موشکی، توپخانه‌ای و هوایی هم در روز‌های گذشته به شدت مواضع گروه‌های تروریستی را در شمال سوریه هدف قرار داده اند و خسارت‌های سنگین و قابل توجه‌ای را به آنان وارد کرده‎اند.

با به صدا درآمدن شمارش معکوس برای شروع عملیات در مناطق اشغالی شمالی سوریه، اختلاف میان گروه‌های تروریستی هم به شدت افزایش یافته است؛ به گفته منابع میدانی این اختلاف‌ها با صحنه گردانی حامیان تروریست‌ها تشدید شده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با میزان به علل ایجاد اختلاف‌ها در مناطق اشغالی شمال سوریه اشاره کرد و افزود: حامیان تروریست‌ها به شدت تلاش می‌کنند از انجام عملیات نیرو‌های سوری در شمال جلوگیری کنند و برای رسیدن به هدف خود درصدد قربانی کردن بخشی از گروه‌های تروریستی هستند.

این منبع میدانی تصریح کرد: حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای تروریست‌ها به گروه تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره) اولتیماتوم داده‎اند تا انحلال خود را اعلام کند و به سایر گروه‌های تروریستی به اصطلاح میانه رو بپیوندد تا با این کار مانع از آغاز عملیات نیرو‌های ارتش سوریه در شمال شوند.

وی با بیان این که گروه تروریستی هیات تحریر الشام با این پیشنهاد مخالفت کرده است، گفت: جبهه غربی - عربی - صهیونیستی اعلام کرده که سایر گروه‌های تروریستی را برای نبرد با تروریست‌های هیات تحریر الشام بسیج می‌کند.

به گزارش میزان، در ماه‌های گذشته، درگیری میان گروه‌های تروریستی هیات تحریر الشام و جبهه تحریر سوریه در شمال سوریه منجر به کشته شدن هزاران تن از نیرو‌های طرفین شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، ایجاد اختلاف میان گروه‌های تروریستی تنها تلاش و راهکار حامیان تروریست‌ها برای توقف عملیات نیرو‌های ارتش سوریه در مناطق اشغالی شمالی نیست و گزارش‌ها نشان می‌دهد که سناریوی دروغین و نخ نما شده حملات شیمیایی دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با میزان به جزئیات طرح حامیان تروریست‌ها در شمال سوریه اشاره کرد و افزود: گروهی از عناصر تروریستی چند کامیون حامل مواد شیمیایی را از شهرک «اطمه» در نزدیکی مرز‌های مشترک با ترکیه به شهرک «اریحا» در جنوب استان ادلب انتقال داده اند.

این منبع میدانی با بیان این که انتقال مواد شیمایی از شمال به جنوب استان ادلب با تدابیر شدید امنیتی صورت گرفته است، گفت: به دستور حامیان تروریست‌ها برای انتقال مواد شیمایی، جاده ادلب - اریحا به طور کامل مسدود شد.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های تروریستی درصدد هستند سناریوی دروغ حمله شیمایی را همزمان با یک جنگ رسانه‌ای گسترده آغاز کنند تا عملیات نیرو‌های ارتش سوریه در شمال به طور کامل متوقف شود.

این منبع میدانی افزود: پس از رسیدن کامیون‌های حامل مواد شیمیایی به شهرک «اریحا»، بخش دوم ماموریت تروریست‌ها آغاز شد و آنان این مواد را به شهر جسر الشغور انتقال دادند تا در اختیار عناصر تروریستی حزب الترکستانی قرار گیرد.

رصد‌های میدانی نشان می‌دهد گروه تروریستی حزب الترکستانی درصدد است همزمان با حملات هوایی جنگنده‌های سوری و روسی از این مواد شیمیایی علیه سایر عناصر تروریستی استفاده کند و این جنایت را به نیرو‌های سوری نسبت دهد و در ادامه هم جنگ رسانه‌ای آغاز شود.

منبع: میزان

کد مطلب: 66698
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 08:59:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب