به روز شده: 7 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 66718
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 12:42:42

سعید براتی به آغوش خانواده بازگشت/عکس

سعید براتی به آغوش خانواده بازگشت/عکس
حقوق بشر  > ایران  - فرمانده مرزبانی کشور از بازگشت "سعید براتی" سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار در عملیات تروریستی اردیبهشت ماه ۹۶ در میر جاوه، خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،سردار قاسم رضایی با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش و حمایت فرماندهی محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه های امنیتی، "سعید براتی" سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار در عملیات تروریستی اردیبهشت ماه ۹۶ در میر جاوه، به آغوش خانواده بازگشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛حدود ساعت ۲۰ شب ۶ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در منطقه مرزی میرجاوه و بین پاسگاه میل ۱۰۰، ۱۲ مامور مرزبانی نیروی انتظامی شامل ۹ سرباز و ۳ نیروی کادر که برای گشتزنی و جلوگیری از ورود اشرار و تروریست‌ها به کشور به منظور تعویض پست راهی منطقه مرزی چاهندو در میرجاوه سیستان و بلوچستان شده بودند، در کمین تروریست‌ها گرفتار شدند.

تروریست‌های مسلح که در خاک پاکستان کمین کرده بودند با استفاده از سلاح دوربرد شروع به تیراندازی کردند که در این حادثه ۱۰ مرزبان به شهادت رسیدند و ۲ سرباز را مجروح  می کنند و با ربودن یکی  از این دو سرباز مجروح  به نام سعید براتی به خاک پاکستان گریختند.

براتی

 

 

خانواده سعید براتی پس از شنیدن خبر آزادی

به‌دنبال این حادثه تلاش‌ها برای آزادی سرباز ربوده شده به نام سعید براتی آغاز شد تا اینکه روز۲۷ شهریور ۹۶ فرمانده مرزبانی ناجا گفت: «سعید براتی زنده است و همچنان پیگیر برگرداندن او به کشور هستیم.»


در همین حال پدر سعید نیز ضمن ابراز امیدواری برای آزادی پسرش از تماس‌های مرموزی گفت که در چند روز توسط فردی ناشناس برقرار و ادعا شده بود که درصورت پرداخت پول، سرباز ربوده شده آزاد می‌شود.

هیچ امتیازی به گروهکها برای آزادی "سعید براتی" ندادیم

شهریار حیدری مدیر کل امور مرزی وزارت کشور در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: سعید براتی سرباز ربوده شده در منطقه میرجاوه آزاد شده و صبح امروز به وطن بازگشت.

بیشتر بخوانید:هیچ امتیازی به گروهکها برای آزادی "سعید براتی" ندادیم


مدیر کل امور مرزی وزارت کشور افزود: هیچ امتیازی برای آزادی وی به گروهک‌ها ندادیم و براساس یک کار اطلاعاتی؛ دستگاه‌هایی که در این رابطه مسئولیت داشتند توانستند مقدمات بازگشت براتی به کشور را فراهم کنند.

 

کد مطلب: 66718
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 12:42:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب