به روز شده: 7 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 66728
زمان انتشار: شنبه 27 مرداد 1397 - 06:53:07

درخواست عفو بین الملل از اندونزی

حقوق بشر  > جهان  - یورو نیوز گزارش داد: سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی از عملیات دستگیری و مجازات برخی مجرمان توسط پلیس اندونزی انتقاد کرد و گفت که بازداشت و کشتن مجرمان تا پیش از آغاز بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را متوقف کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشربه نقل از یورو نیوز، این سازمان بین‌المللی می‌گوید پلیس اندونزی پیش از آغاز بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا، ده‌ها مجرم خرده‌پا را کشته است.
طبق ادعای عفو بین‌الملل، بین ماه‌های ژانویه تا اگوست (اسفند تا مرداد) در شهرهای میزبان بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی 31 مجرم کشته شده‌اند.
در این گزارش همچنین آمده است که پلیس اندونزی در این دوره دستکم 77 نفر را در سراسر کشور کشته است. این آمار نشان دهنده افزایش 64 درصدی متهمان کشته شده در این کشور است.
این سازمان حقوق بشری روش‌های استفاده شده توسط پلیس را «غیر ضروری» و «اغراق‌آمیز» توصیف کرده است.
عثمان حمید مدیر بخش عفو بین‌الملل اندونزی در این خصوص می‌گوید: «در ماه‌های منتهی به برگزاری بازی‌های آسیایی مقامات اندونزی قول دادند امنیت را برای همه بهبود بخشند. اما این کار با تیراندازی و کشتن ده‌ها تن از مردم سراسر کشور از سوی پلیس و تقریبا با صفر مورد پاسخگویی در خصوص دلایل مرگ از سوی مقامات دولتی صورت گرفته است.»
حمید همچنین می‌افزاید: «این آمار تکان دهنده نشان می‌دهد که یک الگوی مشخص از استفاده غیرضروری و بیش از حد نیروی پلیس از سوی نهادهای امنیتی اندونزی در دستور کار قرار گرفته است. برگزاری یک رویداد ورزشی بین‌المللی نباید به قیمت زیر پا گذاشتن حقوق بشر بینجامد. قتل‌ها باید متوقف شود و دلایل تمام مرگ و میر‌ها باید به سرعت و به‌طور موثر مورد بررسی قرار گیرد.»
مقام‌های اندونزی واکنشی در این خصوص نداشته‌اند و درخواست‌ها برای ارائه توضیح در این پیوند را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.
عفو بین‌الملل می‌گوید بسیاری از این قتل‌ها زمانی رخ داده که افراد با موتورسیکلت به مردم حمله و با حمل سلاح‌های سرد و گرم از مردم دزدی می‌کردند.
گزارش این سازمان بین‌المللی حقوق بشر حاکی است که 11 زندانی در جاکارتا و 3 نفر دیگر در جنوب سوماترا از 3 تا 12 ژوئیه توسط پلیس به عنوان بخشی از عملیات امنیت عمومی به ضرب گلوله کشته شده‌اند.
بازی‌های آسیایی اندونزی از روز شنبه 18 اگوست ( 27 مرداد)به طور رسمی افتتاح می‌شود، هرچند مسابقات در برخی رشته‌های تیمی مانند فوتبال و هندبال پیشتر آغاز شده است. این رویداد ورزشی که بزرگترین رقابت‌های جهانی پس از المپیک زمستانی به شمار می‌رود از 18 اوت تا 2 سپتامبر و میان کشورهای آسیایی در اندونزی برگزار می‌شود.

کد مطلب: 66728
زمان انتشار: شنبه 27 مرداد 1397 - 06:53:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد