به روز شده: 1 روز و 10 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 66749
زمان انتشار: شنبه 27 مرداد 1397 - 10:41:58

وزیر آموزش و پرورش آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس را تشریح کرد

وزیر آموزش و پرورش آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس را تشریح کرد
کودکان  - وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلات زمستانی مدارس اظهار کرد: علی رغم اینکه مطالعات متعددی در این رابطه صورت گرفته است و در حال نتیجه‌گیری هم می‌باشد؛ به جهت احتیاط بیشتر جلساتی با سازمان میراث فرهنگی برگزار کردیم؛ اما بعید می‌دانم که بتوانیم برای سال تحصیلی جدید مصوبه مجلس را اخذ کنیم.

 
وزیر آموزش و پرورش افزود:برای تغییر برنامه سال تحصیلی مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و اگر نتوانیم مصوبه آن را برای سال جاری اخذ کنیم؛ اجرای تعطیلات زمستانی مدارس به سال آینده موکول می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که در آستانه هفته دولت چه خبر خوبی برای مردم دارید, اظهار کرد: ما دو طرح تحولی عمیق در حوزه آموزش و پرورش را پیگیر هستیم. یکی از طرح‌ها این است که براساس سند تحول بخشی از برنامه درسی در پایه ابتدایی دوم و متوسطه اول را در اختیار مدرسه بگذاریم.

 بطحایی با اشاره به اینکه این طرح برای مهر ماه سال جاری اجرا می شود, افزود: هدف ما این است که مدرسه با توجه به اقتضائات منطقه‌ای، محله‌ای ونیاز های دانش آموزان بخشی از برنامه درسی رسمی خود را طراحی و به مرحله اجرا برساند.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این طرح گامی بسیار جدی در اجرای سند تحول نظام آموزشی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد:امیدوارم این موضوع به تدریج توسعه پیدا کند و بتوانیم آموزش و پرورش را از این حالت بسته خارج کنیم و انعطاف بیشتری درپاسخگویی نیازهای بیرون داشته باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: 66749
زمان انتشار: شنبه 27 مرداد 1397 - 10:41:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب