به روز شده: 8 ساعت و 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 66780
زمان انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397 - 10:41:03

گزارش ایندیپندنت از رفتارهای خشونت‎آمیز پلیس آمریکا با مهاجران

گزارش ایندیپندنت از رفتارهای خشونت‎آمیز پلیس آمریکا با مهاجران
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه ایندیپندنت گزارش داد که مأموران اداره مهاجرت آمریکا یک مهاجر مکزیکی را که با خودروی شخصی در حال رساندن همسر باردار خود به بیمارستان برای زایمان بوده تنها به دلیل نداشتن کارت شناسایی بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پایگاه ایندیپندنت در گزارشی نوشت: مأموران اداره مهاجرت آمریکا یک مهاجر مکزیکی را در این کشور که با خودروی شخصی در حال رساندن همسر باردار خود به بیمارستان برای زایمان بوده را تنها به دلیل نداشتن کارت شناسایی بازداشت کردند.

این زن باردار می‌گوید که پس از بازداشت همسرش از سوی مأموران اداره مهاجرت و گمرک آمریکا به دلیل نداشتن کارت شناسایی، مجبور شده باقی مسیر تا بیمارستان برای عمل زایمان را خودش رانندگی کند.

خودروی این زوج مهاجر در یک پمپ بنزین در کالیفرنیا از سوی مأموران متوقف شده و ویدئوی ضبط شده به وسیله‌ی دوربین مدار بسته پمپ بنزین نشان می‌دهد که مأموران اداره مهاجرت در حال درخواست مدارک شناسایی از آن‌ها هستند.

خانم «ونگاس» کارت شناسایی خود را به مأموران نشان می‌دهد، اما همسرش که به دلیل عجله در رساندن ونگاس به بیمارستان کارت شناسایی خود را به همراه نیاورده در پمپ بنزین دستبند زده شده و روانه بازداشت می‌شود.

ونگاس می‌گوید که همسرش از مأموران درخواست کرده که به منزل خود که در نزدیکی پمپ بنزین بوده برگردد و کارت شناسایی خود را بیاورد، اما مأموران با این پیشنهاد مخالفت می‌کنند و وی را به بازداشتگاه می‌فرستند.

این زن مهاجر مکزیکی به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفته است: درست زمانی که به شدت به حضور همسرم احتیاج داشتم آن‌ها او را از من جدا کردند.

اداره گمرک و مهاجرت آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن تأیید خبر اعلام کرده این مهاجر غیرقانونی که ۱۲ سال پیش وارد آمریکا شده تا زمان مشخص شدن وضعیت و طی شدن روند اخراج از آمریکا در بازداشت خواهد ماند.

در این بیانیه آمده است تمامی مهاجرانی که وضعیت آن‌ها نقض قوانین مهاجرت باشد مشمول بازداشت خواهند بود و در صورتی که رأی نهایی اخراج از آمریکا باشد این اقدام صورت می‌گیرد.

اداره مهاجرت و گمرک آمریکا درباره اینکه چرا مأموران خودروی این ۲ مهاجر را در ایستگاه سوخت‌رسانی متوقف کرده و از آنان درخواست مدارک شناسایی کرده‌اند و نیز این نکته که چرا با درخواست مرد مهاجر برای بازگشت به منزل و آوردن کارت شناسایی مخالفت کرده‌اند هیچ توضیحی نداده است.

علاوه بر این بنا بر اعلام ونگاس، مأموران اداره مهاجرت از تماس وی با همسرش نیز خودداری کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند با همسر خود تماس برقرار کند.

اداره مهاجرت و گمرک و همچنین دولت آمریکا طی ماه‌های اخیر و پس از آنکه مشخص شد ۲ هزار کودک در مرز‌های آمریکا و مکزیک از خانواده‌های خود جدا شده‌اند هدف انتقادات شدید از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا و دیگر نقاط جهان قرار گرفته‌اند.

کد مطلب: 66780
زمان انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397 - 10:41:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب