به روز شده: 7 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 66784
زمان انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397 - 12:10:04

عضو ارشد الوفاق خبر داد: نقشه آل خلیفه برای اکثریت جمعیت بحرین

عضو ارشد الوفاق خبر داد: نقشه آل خلیفه برای اکثریت جمعیت بحرین
بیداری اسلامی > بحرین  - عضو ارشد جمعیت الوفاق بحرین تاکید کرد رژیم آل خلیفه در راستای پیروی از دستورات عربستان و امارات و در راستای منافع آمریکا به دنبال بحران آفرینی در منطقه است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، "محمد جلال فیروز" عضو ارشد جمعیت الوفاق بحرین و نماینده سابق پارلمان بحرین به نقش رژیم آل خلیفه در به وجود آمدن بحران های منطقه اشاره کرد و توضیح داد:  رژیم آل خلیفه هم اکنون در نقش خدمتگذار رژیم های آل سعود و آل نهیان ظاهر شده و به دنبال ایجاد بحران های سیاسی در منطقه خلیج فارس و خارمیانه است. آمریکا برای اقدام علیه ایران به بهانه هایی نیاز دارد و آل خلیفه در همین راستا می خواهد با ایجاد بحران های سیاسی در منطقه شرایط را برای جمهوری اسلامی ایران سخت کرده و خوراک مورد نیاز بهانه جویی های آمریکا را تامین کند.

وی ادامه داد: آل سعود و آل نهیان امیدوارند که با پرداخت میلیاردها دلار پول به ترامپ او را تشویق به حمله نظامی آمریکا به ایران کنند. در این زمینه می توان گفت که حتی رژیم صهیونیستی نیز متوهم شده و در حال همکاری و هماهنگی با کشورهای حاشیه خلیج فارس است. رژیم حاکم بر بحرین نیز تلاش می کند کشورهای عرب زبان حاشیه خلیج فارس را کنترل کند تا همه این کشورها در جبهه آل سعود و آل نهیان باقی بمانند.

 محمد جلال فیروز به بحران قطر نیز اشاره کرد و گفت: در همین چهارچوب مشاهده کردیم که دولت بحرین حملات کلامی سنگینی علیه قطری ها به راه انداخته است تاجایی که پادشاه بحرین اعلام کرد قطر بخشی از قلمرو آل خلیفه است و آل ثانی باید قطر را ترک کنند. این در حالی است که رژیم آل خلیفه برای به زانو در آوردن مردم به سرکوب مخالفان خود در داخل کشور و شیعیان شدت بخشیده است.

این عضو سابق پارلمان بحرین از ادامه یافتن سرکوب مردم به دست رژیم حاکم خبر داد و گفت: طی هفته های اخیر رژیم حاکم چندین عالم دینی را بازداشت کرده و مسجد "علویات" را برای بار دوم تخریب کرد، این مسجد 6 سال پیش تخریب شده بود که مردم آن را بازسازی کردند. حملات آل خلیفه به مردم بحرین ادامه دارد. به طور حتم حملات آل خلیفه به مردم در روزهای محرم نیز متوقف نخواهد شد و این رژیم همچون گذشته حسینیه ها و مساجدی که مراسم عزاداری برپا می کنند را تهدید خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر آل خلیفه در حال برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات پارلمانی در ماه نوامبر است و تلاش می کند پای شیعیان را به این انتخابات بکشاند زیرا به خوبی می داند که شیعیان اکثریت بافت جمعیتی کشور را تشکیل داده اند و عدم مشارکتشان در انتخابات تبعات ناخوشایندی برای رژیم حاکم به دنبال خواهد داشت. اعلام آزادی برخی زندانیان و دیدار با هیئت هایی از روستاهای مختلف در راستای قانع کردن مردم برای مشارکت در انتخابات است.در روزهای آینده نیز به طور یقین شاهد آزادی برخی زندانیان سیاسی که مدت حکمشان رو به پایان است، تحت عنوان عفو پادشاه خواهیم بود.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 66784
زمان انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397 - 12:10:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین