به روز شده: 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 66794
زمان انتشار: دوشنبه 29 مرداد 1397 - 08:30:07

ملاقات هیات حقوق بشری استرالیا با معاون دبیر ستاد حقوق بشر

ملاقات هیات حقوق بشری استرالیا با معاون دبیر ستاد حقوق بشر
حقوق بشر  > ایران  -  در اولین روز از دومین دور گفتگوهای حقوق بشری میان جمهوری اسلامی ایران و استرالیا که در تهران در حال برگزاری می باشد، اعضا هیات استرالیا با دکتر حکیمی، معاون دبیر ستاد حقوق بشر دیدار و گفتگو نمودند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در ابتدای این دیدار دکتر حکیمی با اشاره به سوابق گفتگوهای میان دو کشور، ابراز امیدواری نمود که تعاملات حقوق بشری میان دو کشور با در نظر گرفتن تفاوت های فرهنگی و همچنین احترام متقابل ادامه و توسعه یابد.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه ساختارها و قوانین موجود در کشور جهت ارتقا و حمایت از حقوق بشر را به طرف مقابل معرفی کرد. در همین راستا وی  ساختار ستاد حقوق بشر و قوه قضاییه و وظایف آنان را برای طرف مقابل تشریح کرد.
 
دکتر حکیمی با اشاره به اقدامات و تلاش های ستاد حقوق بشر در راستای ارتقا و حمایت از حقوق بشر چه در عرصه داخل و چه در عرصه بین الملل، از سیاسی کاری و اتخاذ رویکردهای دوگانه در قبال ایران در موضوع حقوق بشر انتقاد و خواستار اتخاذ مواضع شفاف در مخالفت با این رویکردها شد.

وی در همین خصوص به انتصاب گزارشگر ویژه حقوق بشر علیه ایران اشاره کرد و افزود این اقدام در حالی صورت می گیرد که وضعیت حقوق بشر در ایران از بسیاری از کشورهای منطقه بهتر است.

در این دیدار همچنین دکتر جاستین لی مدیر کل دایره سیاست های چندجانبه وزارت  امور خارجه استرالیا ضمن ابراز رضایت از این گفتگوها و امیدواری جهت تداوم گفتگوها در آینده، و ابراز تمایل جهت همکاری در عرصه بین المللی،  سخنان دکتر حکیمی در مورد وجود رویکردهای سیاسی در خصوص حقوق بشر  را تایید و تاکید کرد که کشورش در این خصوص مواضع شفاف را اتخاذ خواهد نمود.

در انتهای این دیدار طرفین توافق کردند که در دور بعدی گفتگوها بر روی موضوعات قضایی نیز بحث و تبادل تجربه نمایند.

کد مطلب: 66794
زمان انتشار: دوشنبه 29 مرداد 1397 - 08:30:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب