به روز شده: 15 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 66983
زمان انتشار: چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 10:24:36

شکنجه و بدرفتای در زندان های بحرین/ بستن پای روحانی بحرینی و استمرار مجازات شیعیان

شکنجه و بدرفتای در زندان های بحرین/ بستن پای روحانی بحرینی و استمرار مجازات شیعیان
بیداری اسلامی > بحرین  - سید عباس شبر رئیس بخش آزادی های دینی سازمان دموکراسی و حقوق بشر (سلام) گفت: ماموران زندان مرکزی بحرین شیخ زهیر عاشور روحانی شیعه را بعد از بیرون آمدن از زندان انفرادی برای استمرار مجازاتش، پاهای وی را بسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سید عباس شبر رئیس واحد آزادی دینی سازمان دموکراسی و حقوق بشر (سلام) گفت: مدیریت زندان مرکزی بحرین به نام "جو" شیخ زهیر عاشور روحانی شیعه را بعد از بیرون آمدن از زندان انفرادی برای استمرار مجازاتش، پاهای وی را بسته است.

سید شبر با تاکید بر اینکه این رفتار متناقض با اصولی است که نلسون ماندلا در خصوص زندانیان بیان کرده است، اشاره کرد که بند 43 اصول وی می گوید که در هر صورت نباید زندانی بسته شود یا با ابزار شکنجه مورد مجازات سخت یا غیر انسانی یا اهانت آمیز قرار گیرد.

شایان ذکر است که زندان مرکزی "جو" یکی از بدترین زندانی است که زندانیان در معرض انواع شکنجه و بد رفتاری قرار می گیرند و مخالفان و سازمان های حقوقی و بین المللی معتقدند که مقامات امنیتی از طریق فشار و بد رفتاری تلاش می کنند که از زندانیان آزادی بیان که به دنبال دموکراسی هستند، انتقام بگیرند.

دادگاه رژیم آل خلیفه در 10 نوامبر 2013 میلادی شیخ زهیر عاشور را در مسئله معروف به "حادثه انفجار الرفاع" به زندان ابد محکوم کرد.

وکلا پیش تر از شکنجه برخی از متهمین خبر داده بود و خواستار حضور متهمین در کمیته پزشکی شد؛ چرا که آنان گفته بودند که مورد شکنجه شدید قرار می گیرند.

یوسف المحافظه مسئول رصد و پیگیری مرکز حقوق بشر بحرین گفت: براساس اظهارات خانواده های متهمین مبنی بر اینکه فرزندان آنان تحت شکنجه قرار می گیرند، اعترافات متهمین در مسئله انفجار الرفاع باطل است.

منبع: حوزه نیوز

کد مطلب: 66983
زمان انتشار: چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 10:24:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین