به روز شده: 6 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 66988
زمان انتشار: چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 11:15:33

سازمان ملل: مهاجرانی که ایتالیا آنها را نپذیرفت در لیبی مورد شکنجه قرار گرفته‌اند

اقلیت ها  - سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد، مهاجرانی که ایتالیا آنها را نپذیرفته بود در لیبی مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد، مهاجران آفریقایی به دنبال عدم استقبال ایتالیا از آنها به دلیل اختلافاتش با اتحادیه اروپا می‌گویند، حدود دو سال در لیبی نزد قاچاقچیان گروگان بودند و بسیاری از آنها مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار گرفتند.

 ۱۵ اوت حدود ۱۵۰ تن از این مهاجران که اکثرشان اهل اریتره و سومالی هستند در دریای مدیترانه نجات داده شدند، اما به خاطر مخالفت دولت ایتالیا با ورود آنها به خاک کشورش ۱۰ روز منتظر ماندند تا اینکه ایرلند، آلبانی و واتیکان آنها را پذیرفتند.

پیشتر به ۲۷ تن از آنها که زیر سن قانونی قرار دارند و نیز ۱۳ تن دیگر که نیازمند درمان فوری هستند اجازه داده شد وارد خاک ایتالیا شوند، این دولت تهدید کرد، مادامی که دیگر کشورها مهاجران را نپذیرند، تامین بودجه اتحادیه اروپا را قطع خواهد کرد.

سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت در نشست خبری در ژنو گفت، همه مهاجران از سوءتغذیه رنج می‌برند. بسیاری از آنها می‌گویند که قاچاقچیان برای دریافت فدیه از خانواده‌هایشان این افراد را مورد شکنجه قرار می‌دادند و زنان مهاجر مورد تجاوز قرار گرفتند.

این سازمان اعلام کرد، هزاران مهاجر همچنان در لیبی گروگان هستند اما اخیرا انتقال این افراد به ساحل به دلیل درگیری‌های خشونت‌آمیز در غرب این کشور دشوارتر شده است.

کد مطلب: 66988
زمان انتشار: چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 11:15:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب