به روز شده: 3 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 67016
زمان انتشار: شنبه 10 شهریور 1397 - 08:22:15

فرانسه: تسلیحاتی که ما به عربستان و امارات فروخته‌ایم علیه مردم یمن به کار نمی‌رود!

حقوق بشر  > جهان  - وزیر دفاع فرانسه مدعی شد تسلیحاتی که فرانسه به کشور‌های متجاوز به یمن فروخته است، علیه غیرنظامیان یمنی به کار نمی‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری فرانسه، فلورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه، در اظهاراتی مدعی شد تسلیحات فروخته شده به عربستان سعودی و امارات عربی متحده در کشتار مردم یمن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

او ضمن ابراز انزجار از اوضاع یمن مدعی شد تسلیحاتی که فرانسه به عربستان و امارات فروخته است، علیه غیرنظامیان یمن به کار گرفته نمی‌شود.

وزیر دفاع فرانسه که در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه علوم سیاسی پاریس سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: «کاملا آگاهی دارم که در یمن، اوضاع انسانی فاجعه بار است. من هم مانند شما از این اوضاع منزجر هستم».

پارلی در ادامه گفت: «ما هیچ سلاحی در یمن نفروخته‌ایم. ولی به عربستان سعودی و امارات عربی متحده فروخته‌ایم. تا جایی که من اطلاع دارم، تسلیحاتی که فرانسه (به این دو کشور) فروخته است، علیه مردم غیرنظامی یمن به کار نمی‌رود».

او در ادامه در اظهاراتی مضحک گفت  عربستان سعودی از این تسلیحات در «دفاع» از خود استفاده می‌کند؛ چرا که همواره از یمن به سوی این کشور موشک شلیک می‌شود.

سازمان ملل اوضاع انسانی را در یمن بدترین بحران انسانی کنونی در جهان می‌داند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد مطلب: 67016
زمان انتشار: شنبه 10 شهریور 1397 - 08:22:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب