به روز شده: 5 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 67104
زمان انتشار: سه شنبه 13 شهریور 1397 - 09:35:02
آیت‌الله جنتی در افتتاحیه اجلاسیه مجلس خبرگان مطرح کرد؛

تقدیر از نامه رییس قوه قضاییه به مقام معظم رهبری درباره برخورد با اخلال‌گران اقتصادی

تقدیر از نامه رییس قوه قضاییه به مقام معظم رهبری درباره برخورد با اخلال‌گران اقتصادی
حقوق شهروندی  - رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: بار‌ها گفته‌ام که حل مشکلات این مملکت امکان ندارد به جز آنکه کار به دست جوانان انقلابی و متعهد سپرده شود؛ دراین مسیر هرچقدر هم که قانون تصویب شود تا زمانی که کار به دست جوانان متعهد و انقلابی سپرده نشود امکان حل مشکلات وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت‌الله احمد جنتی امروز سه شنبه طی سخنانی در افتتاحیه پنجمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان با بیان اینکه باید قرآن سرمشق والگوی همه ما در تمام مراحل زندگی باشد اظهار کرد: من اکیدا توصیه می‌کنم که همه بزرگواران دائما قرآن را بخوانند و قرآن بدانند و قرآن را در تمام امور و شئون چراغ راه خود قرار دهند.

آیت‌الله جنتی در ادامه تصریح کرد: سیاست شومی که دشمن به سرکردگی امریکا و به وسیله برخی بلندگو‌های داخلی آن در پیش گرفته آن است که نابسامانی‌هایی که در داخل به لحاظ معیشتی وجود دارد را به پای رهبری بنویسد؛ این امر در حالی است که مقام معظم رهبری برای حل مشکلات کشور اختیارات ویژه‌ای را به قوا و دستگاه‌های مختلف داده‌اند.

وی ادامه داد: نقشه شوم دشمنان برای نسبت دادن مشکلات به رهبری به گونه‌ای است که کانه ایشان فعال مایشاء هستند و در امور اجرایی و تقنینی و قضایی دیگران هیچ کاره‌اند و کلیه امور به رهبری مربوط است!

رئیس مجلس خبرگان با برشمردن برخی از اختیارات ویژه‌ای که مقام معظم رهبری به قوا و دستگاه‌های کشور برای حل مشکلات داده‌اند گفت: از جمله این اعطای اختیارات می‌توان به نامه قابل تقدیر ایت الله آملی لاریجانی به مقام معظم رهبری در خصوص نحوه برخورد با مفاسد و اخلالگران اقتصادی اشاره کرد که رهبری پاسخ این نامه را که در برگیرنده اعطای اختیارات به قوه قضاییه بود دادند.

آیت‌الله جنتی در ادامه با اشاره به خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری برای مذاکرات منتهی به برجام ترسیم کردند و از سوی مذاکره‌کنندگان لحاظ نشد گفت: مقام معظم رهبری در جریان مذاکرات هسته‌ای برای جلوگیری از تحمیل خسارت به مردم خطوط قرمزی را تعیین فرمودند؛ خب وقتی این خطوط قرمز از سوی مذاکره‌کنندگان لحاظ نشد دیگر این عیب متوجه رهبری نمی‌باشد بلکه مذاکره‌کنندگان موظف بودند این خطوط قرمز را مراعات کنند.

وی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از اعطای اختیارات مقام معظم رهبری به قوا و دستگاه‌های کشور برای حل مشکلات مردم اظهارداشت: تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی با حضور سران سه قوه و سایر مسئولان ارشد قوا که اختیارات ویژه‌ای نیز برای برطرف کردن ضعف‌های اقتصادی به این کارگروه اعطا شده است یکی دیگر از مواردی است که نشان می‌دهد رهبری برای حل مشکلات کشور به قوا و دستگاه‌های مختلف اختیارات ویژه‌ای اعطا کرده‌اند.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به تشکیل کارگروه بررسی آسیب‌های اجتماعی توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: در کارگروه فوق‌الذکر مقامات ارشد کشورحضوردارند و رهبری دائما نتایج جلسات این کارگروه را پیگیری می‌کنند.

آیت‌الله جنتی برگزاری جلسات متعدد با هیئت دولت را یکی دیگر از اقدامات مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مشکلات کشور دانست و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت راهکار‌هایی عملیاتی را برای حل مشکلات مردم به اعضای هیئت دولت ارائه می‌کنند و ایشان دررابطه با موضوع حل مشکلات مردم مرتبا به دولتمردان رهنمود می‌دهند و آن‌ها را بازخواست می‌کنند.

وی با اشاره به انتصاب جوانان خوش‌فکر و انقلابی در مجموعه‌های زیر نظر رهبری گفت: بار‌ها گفته‌ام که حل مشکلات این مملکت امکان ندارد به جز آنکه کار به دست جوانان انقلابی و متعهد سپرده شود؛ دراین مسیر هرچقدر هم که قانون تصویب شود تا زمانی که کار به دست جوانان متعهد و انقلابی سپرده نشود امکان حل مشکلات وجود نخواهد داشت.

رئیس مجلس خبرگان در ادامه تاکید کرد: بنابراین مقام معظم رهبری برای مقابله با مشکلات حداکثر اختیارات را به قوا و دستگاه‌های مسئول ارائه فرموده‌اند و این دستگاه‌ها باید پاسخگو باشند.

آیت‌الله جنتی در ادامه با اشاره به بسته ناامیدکننده اروپایی‌ها برای حفظ برجام گفت: ما همه تعهدات برجامی خود را عملیاتی کردیم، اما امریکا از برجام خارج شد و اروپایی‌ها نیز عملا به اهرمی برای پیگیری خواسته‌های امریکایی‌ها از جمله طرح مذاکرات موشکی و منطقه‌ای تبدیل شده‌اند.
وی در ادامه بااشاره به عبرت‌هایی که باید از مذاکرات برجام گرفت گفت: برجام ثابت کرد که شیطان بزرگ یعنی امریکا قابل اعتماد نیست و باید از این مهم عبرت بگیریم و بدانیم که در آینده نیز امریکا کشوری قابل اعتماد برای طرف مذاکره قرار گرفتن نیست.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به ضعف مذاکره‌کنندگان و عدم رعایت خطوط قرمز گفت: عده‌ای به دنبال تحمیل هزینه‌های برجام به رهبری هستند؛ این امر در حالی است که ایشان خطوط قرمز را برای مذاکرات تعیین کرده بودند و عدم رعایت این خطوط قرمز، زیان برجام را متوجه مذاکره‌کنندگان می‌کند.
آیت‌الله جنتی با اشاره به رفتار مزورانه ترامپ رئیس جمهور امریکا گفت: ترامپ با وجود خروج از برجام و اعمال تحریم‌های دومرحله‌ای علیه مردم ایران اعلام کردکه حاضر است بدون پیش‌شرط. مذاکره کند. حتی بعضی از شیطنت‌ها در جریان است تا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل میان ترامپ و آقای روحانی دیداری صورت گیرد که این امر توجه بیشتر رئیس جمهور و همراهان وی در جریان سفر به مقر سازمان ملل را می‌طلبد.

وی با اشاره به تهدید امریکایی‌ها به جنگ علیه ایران گفت: امریکا اعلام کرده که گزینه مقابل مذاکره جنگ است این در حالی است که مقام معظم رهبری فرمودند: مذاکره نمی‌کنیم و جنگ هم نخواهد شد چرا که هزینه‌ها و تبعات اقدام نظامی برای امریکایی‌ها غیرقابل محاسبه و کنترل است.

وی با بیان اینکه باید کسانی که عامل نوسانات در بازار و اقتصاد کشور و مفسدان دانه درشت برخورد کرد، اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه باید در این موضوع پیگیر باشند، لازم است با همه عوامل این تشنج‌ها بیشتر برخورد کنند و آن‌ها را در هر رده و دستگاهی هستند پیداکنند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: اقدامات خوبی تا اینجا شده دست تان درد نکند، اما اقدامات باید ادامه پیداکند، برخورد‌ها بامفسدان و اخلالگران بیشتر شود و از هر جناحی باشند دستگیر و به دست عدالت سپرده شوند.

رییس مجلس خبرگان یادآورشد: راهبرد دشمن در ایجاد اخلال در کشور این است که مردم را ناراضی کند. مردم در این شرایط دشوار ناراضی هستند و حق دارند که ناراضی باشند، اما ما مسئولان باید طوری عمل کنیم که قلب آنان آرام شود و بتوانند راحت‌تر این شرایط را پشت سر بگذارند. مردم باید بفهمند مقامات نیز باآن‌ها همدرد هستند.

و‌ی عنوان کرد: باید سیاست پولی و ارزی درست در کشور حاکم شود و جلوی احتکار سودجویانی که خون مردم را در شیشه کرده اند گرفته شود.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: این محتکران به گونه‌ای عمل کرده‌اند که حتی پوشاک نوزادان را در انبار‌ها نگه داشته اند و مردم را حتی در این زمینه دچار مشکل کرده اند.

وی افزود: در این شرایط نباید مدیری حقوق نجومی دریافت کند. در این شرایط باید اهتمام جدی مجلس و دولت را برای حل مشکلات مردم وجود داشته باشد و تریبون‌ها باید در اختیار این موضوع باشند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برای عبور از این شرایطرهبر معظم انقلاب دستور تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی یاحضور سران قوا را دادند تاتصمیمات کلان برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم گرفته شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری به پیروزی‌های محور مقاومت و غلبه منطق مقاومت وایثار در منطقه اشاره کرد وگفت: پیروزی‌های محور مقاومت در منطقه نشان داد، می‌توان در مقابل تفکر سعودی باهزینه‌های بسیاری که صرف می‌کند و به اصطلاح گاو شیرده آمریکا شده است ایستاد. همچنین بامقاومت وجهاد می‌توان به پیروزی‌های بزرگتررسید.

وی عنوان کرد: مقاومت مردم یمن در برابر کودک کشی و وحشی گری سعودی‌ها ستودنی است که در این شرایط هم ایستاده اند و مقاومت می‌کنند.

آیت الله جنتی عنوان کرد: حمایت از کالای ایرانی و اتکا به داخل کلید حل مشکلات کشور است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی کمر به قتل نظام اسلامی بسته اند و مسئله براندازی از سوی آنان در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: همه دنیا باید بدانند که ما برجای خود می‌مانیم و بر پای خود می‌ایستیم و تحریم‌ها را به فرصت بدل می‌کنیم و ازاین سختیهاعبور خواهیم کرد. باتکیه براقتصاد مقاومتی وتولید داخل می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

منبع: میزان

 

کلید واژه: مجلس خبرگان
کد مطلب: 67104
زمان انتشار: سه شنبه 13 شهریور 1397 - 09:35:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده