به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 67133
زمان انتشار: سه شنبه 13 شهریور 1397 - 14:50:13

اسقف ارامنه: ادعای آمریکا درباره حقوق اقلیت های دینی در ایران مغرضانه است

اسقف ارامنه: ادعای آمریکا درباره حقوق اقلیت های دینی در ایران مغرضانه است
اقلیت ها  - اسقف و رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران،‌ در واکنش به اظهارات برخی مقامات آمریکا اعلام کرد که ارامنه از آزادی کامل برای انجام مناسک و مراسم دینی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در جمهوری اسلامی برخوردارند و ما نگران تحریم ها علیه ملت ایران هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در بخشی از بیانیه اسقف سرکیس داویدیان که روز دوشنبه منتشر شده، آمده است: ارامنه کاتولیک همسو با جامعه جهانی نگرانی خود را از اجرای تحریم های جدید که سایه خود را بر تمام آحاد ملت از جمله اقلیت های دینی خواهد انداخت، ابراز می دارد. زیرا آحاد جامعه ارامنه کاتولیک ایران با اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا در قبال کشور، مانند دیگر هم وطنانشان تحت فشار قرار خواهند گرفت.
این بیانیه تاکید دارد: اظهارات برخی مقامات آمریکا درباره حقوق اقلیت های دینی در ایران و نبود آزادی برای انجام مناسک دینی ادعایی مغرضانه و بی اساس است. این درحالی است که ارامنه کاتولیک که پیروان یکی از ادیان توحیدی در ایران هستند. با آزادی کامل به انجام مناسک و مراسم دینی و فعالیت های اجتماعی، فرهنگی پرداخته است.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است: نگاه آمریکا به اقلیت ها، نگاهی منفعت طلبانه است تا جایی که منافع آمریکا تامین شود. به ظاهر از آنان جانبداری می کند، ولی در موارد دیگر آنان را قربانی سیاست های سلطه طلبانه خود می کند که نمونه های بی شمار آن، نظیر برخورد با رنگین پوستان در آن کشور، قابل مشاهده است.
اسقف داویدیان نوشت: ما به عنوان عضوی از اعضای جامعه ادیان الهی، با توسل به درگاه خداوند متعال و دعا و نیایش، آرزومند تحقق نیافتن نیات و تصمیمات ناحق و یک جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده، خواهان پایان یافتن هر چه زودتر این وقایع، با عدم مداخلات آمریکا در کشورهای دیگر هستیم.
« صلح و آرامش و دوستی در میان انسان ها از خواسته های الهی است و هر آنچه موجب دشمنی، نفاق و نفرت مرگبار میان مردم شود، محکوم است. با هم صدا شدن با تمام ملت های صلح طلبی که مدافع چنین اصولی هستند خواهان همزیستی مسالمت آمیز، همراه با استقلال کشور در پناه صلح و آرامش هستیم».

منبع: ایرنا

کد مطلب: 67133
زمان انتشار: سه شنبه 13 شهریور 1397 - 14:50:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب