به روز شده: 18 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 67144
زمان انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 08:33:28

انتقاد شدید اتحادیه علمای مسلمان از محاکمه مخفیانه فعالان مذهبی سعودی

انتقاد شدید اتحادیه علمای مسلمان از محاکمه مخفیانه فعالان مذهبی سعودی
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - اتحادیه جهانی علمای مسلمان محاکمه مخفیانه و بازداشت علماء ومتفکران مذهبی درعربستان را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری زندانیان عقیدتی در این کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه اتحادیه جهانی علمای مسلمان، در این بیانیه که سه شنبه شب منتشر شد، آمده است که این اتحادیه نسبت به محاکمه (ناعادلانه) علماء و اصلاحگران در عربستان از جمله شیخ سلمان العوده، موسی الشریف، نصر العمر، سفر الحوالی و عوض القرنی ابراز نگرانی شدید می کند.
این اتحادیه از رهبران کشورهای اسلامی و علماء خواست برای آزادی فوری زندانیان عقیدتی در عربستان وارد عمل شوند. این افراد مدت هاست در زندان هستند و امروز به اتهام واهی محاکمه می شوند.
اتحادیه جهانی علمای مسلمان برخورد با روحانیون و زندانی کردن آنها به خاطر گفتن حقیقت، دعوت مصلحانه و مخالفت با شرع در عربستان را یک هشدار نامیمون دانست.
بیانیه این نهاد که عربستان به همراه امارات، بحرین و مصر، آن را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است، درحالی منتشر می شود که دادستان خواستار اشد مجازات (اعدام)برای 'سلمان العوده' مبلغ سرشناس این کشور شده است.
دادستان عربستان، 37 اتهام به او تفهیم کرده که مهمترین آن مفسد فی الارض بودن و ارتباط با جماعت اخوان المسلمین عنوان شده است.
نیروهای امنیتی عربستان سپتامبر سال 2017 (شهریور 96) العوده را که معاون دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان است به همراه 10 تن دیگر به اتهام تشکیل هسته های ضد امنیتی بازداشت و روانه زندان کردند.
در حالی که بازداشت فعالان مدنی و مذهبی در عربستان، انتقاد مجامع بین‌المللی در پی داشته است، مقام های ریاض همچنان به این اقدام ادامه می‌دهند.

کد مطلب: 67144
زمان انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 08:33:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین