به روز شده: 10 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 67153
زمان انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 10:08:19

ابراز نگرانی کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ از تشدید درگیری‌ در ادلب

حقوق بشر  > جهان  - کمیته‌ بین‌المللی صلیب‎ سرخ با انتشار بیانیه‎ای از تشدید درگیری‎ها در ادلب ابراز نگرانی کرد و خواستار رعایت حال غیرنظامیان شد.


به گزارش خبرگزاری مهر، «فابریزیو کاربونی» مدیر منطقه‌ای خاور نزدیک و میانه‌ کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ، با انتشار بیانیه‌ ای گفت درگیری‌ها در ادلب نباید باعث به وجود آمدن رنج گسترده‌ ای برای غیرنظامیان شود.

وی در این‌باره گفت: بدینوسیله نگرانی خود را نسبت به اینکه تشدید درگیری ها ممکن است فلاکت ناشی از یأس و استیصال را دامنگیر تعداد وسیعی از غیرنظامیان کند، ابراز می‌دارم.

وی با اشاره به بیش از ۷ سال تجربه‌ درد و رنج مردم سوریه گفت کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ اکنون نگران است که از سرگیری درگیری‌ها در ادلب ممکن است رنجی مشابه آنچه در حلب، غوطه شرقی و رقه وجود داشت، پدید آورد.

کاربونی افزود: شرایط زندگی برای آوارگان و خانواده‌های میزبان هم‌اکنون بسیار سخت شده است خصوصاً اینکه در کمپ های موقت آوارگان، دسترسی به اساسی‌ترین نیازها کفایت نمی‌کند.

مدیر منطقه‌ای این سازمان بشردوستانه همچنین افزود: تشدید درگیری ها در منطقه‌ وسیع ادلب جابجایی دهها هزار یا شاید هم صدها هزار انسان را در پی خواهد داشت. غیر نظامیانی که فرار می‌کنند همانند آنهایی که می‌مانند باید از حملات مصون باشند. کسانی که محل را ترک می‌کنند باید به امکانات درمانی، غذا، آب و بهداشت دسترسی داشته باشند.

کاربونی در ادامه گفت: کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ خواستار حفاظت از مجروحین و بیماران، پرسنل درمانی، امداد رسانان و زیرساخت‌های ضروری برای بقای انسان‌ها – مانند امکانات پزشکی، مدرسه، تأسیسات آبی، نانوایی‌ها و مزارع – در همه‌ زمان‌ها و منطبق با حقوق بین‌المللی بشر دوستانه است.

وی در پایان تاکید کرد که نهادهای بشردوستانه باید مجاز به فعالیت باشند. این نهادها لازم است به نواحی جنگ‌زده دسترسی داشته باشند تا نسبت به ارائه‌ کمک‌های نجات‌بخش اقدام نمایند. کمک‌های بشردوستانه باید به صورت منظم و بدون هیچ پیش‌ شرطی به کلیه‌ نیازمندان ارائه شود.

کلید واژه: صلیب سرخ - سوریه
کد مطلب: 67153
زمان انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 10:08:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد