به روز شده: 8 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 67359
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 08:31:09

ابراز نگرانی گوترش از وجود گروه های تروریستی در ادلب

ابراز نگرانی گوترش از وجود گروه های تروریستی در ادلب
حقوق بشر  > جهان  - دبیرکل سازمان ملل متحد سه شنبه شب در خصوص وضعیت ادلب سوریه گفت: نمی توان از وجود گروه های تروریستی در این منطقه چشم پوشی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش گفت: شرایط کنونی در ادلب را نمی توان تحمل کرد، همان طور که نمی توان از وجود گروه های تروریستی در این منطقه چشم پوشی کرد.

وی از طرف های درگیر در سوریه خواست تا به قوانین بین المللی پایبند باشند.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین از روسیه، ایران و ترکیه خواست تا تمام تلاش شان را برای دستیابی به راه حلی در حمایت از غیرنظامیان ادلب به کار بندند.

گوترش تاکید کرد: درگرفتن جنگی تمام عیار در ادلب منجر به یک کابوس انسانی خواهد شد.

«حسام الدین آلا» سفیر سوریه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز روز سه شنبه گفت: دمشق عزم خود را جزم کرده تا استان ادلب را از گروه تروریستی جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی آزاد کند.

پیش تر «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه درخصوص سناریوی از پیش طراحی شده حمله شیمیایی در ادلب، گفت: آمریکا از سلاح شیمیایی به عنوان بهانه ای برای توجیه حمله به سوریه استفاده می کند.

کشورهای غربی به ویژه آمریکا به شدت مخالف حمله ارتش سوریه به ادلب هستند و این اقدام سوریه را زمینه ساز قتل عام و راه افتادن جریان خون در منطقه توصیف می کنند ولی هدف نهایی آنها جلوگیری از حمله و نجات تروریست هاست.

به دنبال پیشرو‌‌ی‌های ارتش سوریه طی یک سال اخیر، شمار زیادی از مخالفان حکومت سوریه به همراه خانواده‌های خود به این منطقه پناه برده‌اند و تخمین زده می شود که در اطراف و داخل شهر ادلب بیش از 3 میلیون تن ساکن هستند.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 67359
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 08:31:09
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب