به روز شده: 7 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 67366
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 11:27:56

اشک تمساح برای تروریست ها در ادلب

اشک تمساح برای تروریست ها در ادلب
حقوق بشر  > جهان  -  حامیان غربی - عربی - صهیونیستی تروریست ها با نزدیکی به زمان صفر عملیات ارتش سوریه و نیروهای همپیمان به مواضع ترویست ها در استان ادلب در شمال غرب سوریه به عنوان آخرین پایگاه گروه های تکفیری در این کشور به هر راهی می زنند تا این عملیات انجام نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حامیان تروریست ها طی روزهای اخیر سناریوهای مختلفی را برای جلوگیری از حمله زمینی ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان به مواضع تروریست ها بررسی و برخی را اجرا کرده اند که سناریوی نخ نمای استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه تروریست ها یکی از این طرح هاست که آمریکا و همپیمانانش برای اجرای این سناریو ده ها کشتی جنگی و بمب افکن های خود را راهی دریای مدیترانه کرده و مقدار زیادی نیز مواد شیمیایی از طریق ترکیه وارد استان ادلب کرده اند.
آمریکا همچنین در روزهای اخیر یکصد نیروی نظامی خود را به منطقه التنف در خاک سوریه هم مرز با عراق و اردن اعزام کرده که این مساله نیز حکایت از افزایش تحرکات واشنگتن در سوریه دارد.
همچنین رژیم صهیونیستی به عنوان دیگر حامی تروریست های تکفیری در سوریه طی روزها و هفته های اخیر بارها پایگاه ها و مواضع ارتش سوریه در نقاط مختلف این کشور را از جمله در استان حماه در همسایگی جنوبی استان ادلب بمباران کرده، اقدامی که به زعم خود مانعی در اجرای عملیات آزادسازی ادلب می باشد.
ترکیه نیز مقدار زیادی مهمات، آذوقه و لوازم و تجهیزات پزشکی جهت تجهیز تروریست ها وارد شمال سوریه و آنها را در چندین پایگاه خود در استان های ادلب و شمال حلب ذخیره کرده است.
رژیم صهیونیستی به همراه، آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان، ترکیه و برخی کشورهای دیگر پس از آزاد سازی جنوب سوریه (استان درعا در 21 تیر ماه و استان قنیطره در پنجم مرداد سال جاری) تلاش زیادی کردند تا از حمله ارتش این کشور به شمال غرب سوریه به ویژه استان ادلب که آخرین پایگاه گروه های تروریستی در این کشور به شمار می رود، جلوگیری کنند و به هیچ قیمتی نمی خواهند پیروزی ارتش سوریه و نیروهای همپیمان را در ادلب به نظاره بنشینند چرا که شکست تروریست ها را شکست خود تلقی می کنند.
در کنار این مسایل، اشک تمساح سازمان های بین المللی و حقوق بشری همچون هماهنگ کننده امور بشر دوستانه و کمک رسانی سازمان ملل متحد برای تروریست ها، قابل توجه است؛ 'مارک لوکوک' دو روز پیش (دوشنبه) ادعا کرد که، اگر ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده ای در ادلب انجام دهد، بزرگ ترین فاجعه انسانی قرن بیست و یکم به وقوع می پیوندد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، وی در جمع خبرنگاران گفته است که از هفته گذشته که نیروهای سوری و متحدانش حملات هوایی و توپخانه ای به ادلب را از سر گرفته اند، بیش از 30 هزار نفر از محل سکونت خود فرار کرده اند.
وی با بیان این که خود را برای مهاجرت گسترده مردم (استان ادلب) در مسیرهای مختلف آماده می کنیم، افزود: باید راه‌هایی برای جلوگیری از تبدیل شدن ادلب به بزرگ ترین فاجعه بشری قرن بیست و یکم وجود داشته باشد.
'دیوید سوانسون' سخنگوی دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز در این باره گفته است:
از روز جمعه (همزمان با برگزاری اجلاس تهران به خاطر ادلب) تاکنون حملات موشکی و توپخانه ای به خصوص در شمال استان حماه و مناطق روستایی جنوب ادلب افزایش یافته است.
سوانسون افزود: 47 درصد از آوارگان سوری (البته منظور تروریست هایی می باشند که با قبول شکست در دیگر مناطق سوریه با تحویل سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود به ارتش این کشور با سلاح های سبک مناطق اشغالی را ترک و وارد استان ادلب شدند) در ادلب در اردوگاه‌ها، حدود 29 درصد از آنها در منازل اقوامشان، 14درصد دیگر در اردوگاه های غیررسمی و حدود 10 درصد نیز در منازل اجاره‌ای ساکن هستند.
اگر به آمار سوانسون توجه کنیم می بینیم که 61 درصد تروریست ها (47 به اضافه 14 درصد) در اردوگاه های خارج از شهر ادلب و دیگر مناطق این استان ساکن هستند و مابقی نیز در مناطق شهری این استان سکونت دارند، یعنی اکثر تروریست ها در پادگان ها و اردوگاه های خارج مناطق مسکونی هستند و مابقی تروریست ها به زور وارد خانه های مردم استان ادلب شده و مردم این مناطق را به اسارت خود درآورده و از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
سخنگوی دفتر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد، همچنین بدون اشاره به جلوگیری تروریست ها از خروج مردم استان ادلب و مناطق دیگر تحت اشغال ترویست ها خاطر نشان کرد که تا نهم سپتامبر (یکشنبه همین هفته) حدود 30 هزار و 52 نفر از شمال غرب سوریه آواره شده و به نقاط دیگر ادلب گریخته اند.
نکته قابل توجه و مهمی که در این میان وجود دارد، اشک تمساح کشورها و سازمان های بین المللی نسبت به وضعیت گروه های تروریستی در شمال سوریه است، موضوعی که مسبوق به سابقه می باشد؛ از تاریخ هشتم مهر 1394 که حملات هوایی بمب افکن های روسی به کمک ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی آمد و رسما شکست تروریست های مورد حمایت جبهه غربی - عربی - صهیونیستی به سرکردگی آمریکا در سوریه کلید خورد و پس از تضعیف تروریست ها، از ابتدای دی ماه سال 1395 شکست گروه های تروریستی در مناطق مختلف سوریه آغاز شد، سازمان های بین المللی و حقوق بشری در کنار کشورها و رسانه های غربی - عربی - عبری که تا آن لحظه فقط نظاره گر کشتار مردم سوریه بودند به یکباره ندای تظلم خواهی سردادند؛ از آن پس شکست تروریست ها در سوریه برای حامیان آنها گران تمام شد و آنها تا به امروز با هر نوع وسیله ای به دنبال توقف حملات ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان برای جلوگیری از شکست تروریست ها در سوریه برآمدند، اقدامی که در روزهای اخیر وارد فاز جدید خود شده است.
استان ادلب اهمیت ویژه ای برای هر دو جبهه دارد؛ در حالی که بحران سوریه 24 اسفند ماه سال 1389
(2011) آغاز شده بود، اما این استان تا هشتم فروردین سال 1389 استانی امن محسوب می شد؛ در همین تاریخ (هشتم فروردین 89) بود که گروه تروریستی تحریر الشام (جبهه النصره) به همراه گروه تروریستی جیش الفتح در یورشی سریع استان ادلب در شمال غرب سوریه هم مرز با ترکیه را به اشغال خود درآوردند.
14 هزار عنصر تروریستی از سراسر جهان که در ترکیه تجمع کرده، تجهیز و سازماندهی شده بودند، در هشتم فروردین ماه 1394 به استان ادلب حمله کردند و به سرعت تمام خاک این استان را به غیر از دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب را اشغال کردند.
شش هزار و نهصد نفر از مردم این دو شهرک بالاخره پس از بیش از سه سال محاصره در 28 تیر ماه سال 1397 توانستند از حصر تروریست ها رهایی یابند؛ دلیل اشغال نشدن این دو شهرک نیز حضور نیروهای دفاع وطنی «بسیج مردمی» و شماری از رزمندگان حزب الله لبنان در فوعه و کفریا و مقاومت آنها در مقابل تروریست های تکفیری بود.
زمانی که استان ادلب به اشغال تروریست ها درآمد و تکفیری ها شروع به جنایات خود در این استان کردند، حتی برای یکبار نیز کشورهای حامی تروریست ها و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری دم بر نیاوردند و مردم بی دفاع این استان به ویژه دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا در سال های اسارت خود در مقابل دیدگان نمایندگان سازمان های به اصطلاح حقوق بشری مشقات فراوانی را متحمل شدند و شمار زیادی از آنها کشته شدند.
پر واضح است که حامیان تروریسم، این روزها تلاش های خود را به عنوان آخرین گزینه برای نجات آخرین تروریست ها باقی مانده خود افزایش دهند و از هر راهی برای جلوگیری از شکست تروریست ها ورود کنند، ولی این را باید بدانند که ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان عزم خود را برای شکست تروریست ها در سوریه جزم کرده و راه بازگشتی دیگر برای آنها باقی نخواهد ماند، چه حامیان گروه های تروریستی بخواهند، چه نخواهند.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 67366
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 11:27:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب