به روز شده: 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 67377
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 12:17:33

اسماعیلی: صفوف مستحکم نماز، موثرترین راه مقابله با توطئه‌های ضد دینی دشمنان است

اسماعیلی: صفوف مستحکم نماز، موثرترین راه مقابله با توطئه‌های ضد دینی دشمنان است
قوه قضائیه  -  رئیس دادگستری استان تهران در نشست شورای اقامۀ نماز دادگستری استان تهران بر صفوف منسجم و مستحکم نماز جماعت به عنوان موثرترین راه مقابله با توطئه های ضد دینی دشمنان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری تهران، نهمین نشست شورای اقامۀ نماز دادگستری کل استان تهران با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل ساختمان معاونت فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تسلیت به مناسبت حلول ماه محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و اصحاب باوفای ایشان و آرزوی بهره مندی همگان از فیوضات این ماه عزیز و همچنین قدردانی از تلاش های همکاران در حوزۀ معاونت فرهنگی به بیان روایتی از پیامبر اسلام(ص) بدین مضمون پرداخت: «خداوند متعال در نماز شیوه ای را خوش میدارد که همان را برای جنگ با دشمنان اسلام می پسندد و آن شیوه، صف متحد و منسجم همانند بنیانی محکم و استوار است».

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: براساس باورهای دینی و ساختار حکومتی، از زمان بعثت نبی مکرم اسلام(ص) تاکنون و تا روز قیامت، دشمنانی داریم که لازم است همیشه آمادۀ مقابله با آنان باشیم، البته نوع دشمنی ها در زمان های مختلف متفاوت بوده و شکل آن تغییر می یابد، لکن نفس دشمنی به قوت خود باقی است.

وی در ادامه تأکید کرد: امروز کشور، درگیر جنگ اقتصادی، روانی و رسانه ای است، از روایت فوق می آموزیم که همانند شیوۀ مبارزه در جنگ های فیزیکی با دشمن، بایستی در رویارویی فرهنگی نیز که حساسیت های خاص خود را دارا بوده و بیشتر نسل جوان جامعه را نشانه گرفته است، با همان شیوه به میدان آمده و با دشمن روبرو شویم که در سایۀ الطاف الهی بطور قطع پیروز خواهیم شد.

اسماعیلی گفت: حوزۀ معاونت فرهنگی در این خصوص وظیفۀ خطیری بر عهده دارد و باید با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده و با استفاده از الگوهای موفق در سطح جامعه و نیز بکارگیری شیوه های جذاب در جهت ایجاد رغبت در همکاران قضایی و اداری برای پیوستن هرچه بیشتر به صفوف استوار نمازهای جماعت با روحیۀ جهادی همچون سال های دفاع مقدس تلاش کنند تا از این طریق میزان نمازهای جماعت در واحدهای قضایی و ستادی افزایش یافته و سطح کارآمدی آن ارتقا یابد.

این مقام قضایی گفت: زیرا یکی از موثرترین راههای مقابله با توطئه های ضد دینی و ضد فرهنگی دشمنان بهره گیری از صفوف منسجم و مستحکم نماز و وحدت و انسجام متدینین نمازگزار است.

وی افزود: ما بر این باوریم، همکاران بحمدا... همگی اهل نماز هستند، لکن مشکل فعلی، پراکندگی در اقامۀ نماز است و باید به صفوف محکم و استوار تبدیل گردد.

اسماعیلی در پایان سخنان خود، بکارگیری امکانات موجود با لحاظ محدودیت در اعتبارات تخصیصی و برنامه ریزی دقیق برای تحقق اهداف مقدس شورا را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه نشست حجه الاسلام والمسلمین فؤادیان، معاون فرهنگی دادگستری کل استان تهران مطابق با دستور کار جلسه، گزارشی از عملکرد سال 1396 و برنامه های پیش رو در سالجاری و همچنین چالش های و نیازهای مربوطه و پیشنهادهای کاربردی به جمع حاضر مطرح کرد که پس از انجام مباحث کارشناسی لازم، در نهایت حسب مورد تصمیماتی اتخاذ گردید.

کد مطلب: 67377
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 12:17:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی