به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 67388
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 13:56:52

ماس: آلمان نباید برای مشارکت در اقدام نظامی در سوریه تحت فشار قرار بگیرد

حقوق بشر  > جهان  - وزیر خارجه آلمان گفت آلمان نباید برای مشارکت در اقدام نظامی در سوریه تحت فشار قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از archyworldys، وزیر خارجه آلمان گفت آلمان نباید برای مشارکت در اقدام نظامی در سوریه تحت فشار قرار بگیرد.


هایکو ماس در مصاحبه‌ای گفت: ما به صورت مستقل و بر طبق قانون‌اساسی خود تصمیم می‌گیریم که البته مطابق با قوانین جهانی باشد.

از اظهارات ماس چنین دریافت می‌شود که آلمان تاکنون درخواستی از سوی آمریکا برای مشارکت در اقدام نظامی علیه دولت سوریه در صورت وقوع حمله شیمیایی دریافت نکرده است.

وی گفت: «چنین پیشنهادی زمانی مطرح می‌شود که از سلاح شیمیایی استفاده شود و دیگر کشور‌ها هم تصمیم بگیرند که به این اقدام به صورت نظامی واکنش نشان دهند. تاکنون شرایط تاکنون به این صورت بوده است که در چارچوب گفت‌وگوی سیاسی از وقوع فاجعه انسانی جلوگیری شود و ما در حال کار کردن بر روی آن هستیم.»

روزنامه آلمانی بیلد روز دوشنبه نوشت که «اورسولا فون درلین» وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که برلین در حال بررسی موضوع استفاده مجدد دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه مردم خود و چگونگی مقابله ارتش آلمان با این اقدام است.

«آندریا نالس» رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان مخالفت حزبش با مشارکت کشورش برای اقدام نظامی در سوریه را اعلام کرده بود. ماس نیز اعلام کرد که چنین تصمیمی با مشارکت همه احزاب و گروه‌های بوندستاگ گرفته خواهد شد.

آمریکا نخستین بار در ۲۰۱۷ به بهانه حمله شیمیایی به پایگاه هوایی ارتش سوریه در استان حمص حملات موشکی کرد. دومین حمله یک سال بعد از حمله اول به همراهی انگلیس و فرانسه در ماه آوریل انجام شد.

منبع: میزان
کلید واژه: سوریه - آلمان
کد مطلب: 67388
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 13:56:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب