به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 67389
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 14:00:07

هشدار سازمان ملل: هزینه های انسانی جنگ یمن رو به افزایش است

حقوق بشر  > جهان  - مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن هشدار داد هزینه های انسانی در یمن در حال افزایش است.

به گزارش صداوسیما ؛ به نقل از خبرگزاری شین هوا از نیویورک، بر اساس این گزارش، در پی مذاکرات صلح یمن که هفته گذشته به ابتکار مارتین گریفیتس در ژنو سوئیس برگزار شد، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن روز سه شنبه در نشست شورای امنیت تاکید کرد هرگز انتظار نداشته است که ماموریتش برای حل و فصل مناقشه یمن آسان باشد. وی تاکید کرد مناقشه مسلحانه در یمن در سه جبهه تشدید شده است و میزان اعتماد طرفهای درگیر در این مناقشه به پائین ترین حد رسیده و هزینه های انسانی این مناقشه پیوسته در حال افزایش است.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در مسئله یمن به شورای امنیت این سازمان اطمینان داده است که امکان حل و فصل سیاسی مسئله یمن وجود دارد به همین علت تلاش می کند از طریق مذاکره به مناقشه مسلحانه خونین این کشور که تا کنون بیش از ده هزار کشته بر جا گذاشته و این کشور را با یک فاجعه انسانی بزرگ روبرو کرده است، پایان دهد.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن تصریح کرد بازیگران دخیل در مناقشه یمن در یک دور باطل خشونت گیر افتاده اند، این در حالی است که مردم این کشور امیدوار هستند راه حل سیاسی مسالمت آمیزی برای جنگ داخلی کشورشان پیدا شود و دولتی در کشورشان روی کار آید که بتواند نیازهای اساسی آنها را تامین کند. مارتین گریفیتس خاطر نشان کرد برای نجات دادن آنچه از نهادهای دولتی در یمن باقی مانده است، فرصت زیادی نیست.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 67389
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 14:00:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب