به روز شده: 7 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 67393
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 14:19:34

سناتور آمریکایی: MI۶ در حال برنامه ریزی برای انجام حمله شیمیایی در ادلب سوریه است

سناتور آمریکایی: MI۶ در حال برنامه ریزی برای انجام حمله شیمیایی در ادلب سوریه است
حقوق بشر  > جهان  - یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی عنوان داشت که سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (MI۶) در حال برنامه ریزی برای انجام حمله شیمیایی در ادلب و مقصر نشان دادن دولت سوریه در این حمله است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از ایندیپندنت، سناتور «ریچارد بلک» از ایالت ویرجینیا، در اظهاراتی عنوان داشت که سرویس اطلاعات خارجی انگلیس در حال برنامه ریزی برای انجام حمله شیمیایی در ادلب و مقصر نشان دادن دولت و ارتش سوریه در این حمله است.

از مدت ها قبل اعلام شد که کشورهای غربی حامی تروریست ها در سوریه از جمله آمریکا، فرانسه و انگلیس در اندیشه انجام حملات سنگین به مواضع ارتش سوریه هستند و از همین رو در حال برنامه ریزی برای انجام حمله شیمیایی در ادلب و مقصر نشان دادن ارتش سوریه در این حمله و سپس بهره برداری نظامی و سیاسی از آن هستند.

در همین رابطه روز گذشته وزارت دفاع روسیه با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد: صحنه‌سازی از حمله‌شیمیائی ساختگیِ ارتش سوریه در ادلب آغاز شده است.

مرکز روسی آشتی سوریه در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: بر اساس خبرهای رسیده از طرف ساکنین استان ادلب در حال حاضر در منطقه مسکونی «جسر الشغور» (Jisr al-Shugur) صحنه سازی از حمله شیمیایی ارتش سوریه علیه ساکنین محلی آغاز شده است.

بیانیه مرکز روسی آشتی سوریه در ادامه می افزاید: برای اجرای این صحنه سازی از صبح گروه های فیلم برداری چندین شبکه خاورمیانه ای و همچنین شعبه محلی چند شبکه تلویزیونی خبری آمریکایی در محل حاضرشده اند.

بیانیه مذکور در ادامه تصریح می کند: تمامی صحنه های فیلم برداری شده در منطقه مسکونی «جسر الشغور» باید تا پایان امروز به این کانال ها تحویل داده شود.

این در حالی است که در آستانه آغاز احتمالی عملیات آزادسازی ادلب در سوریه از اشغال تروریست های مورد حمایت غرب، دیدارهای مقامات آمریکایی در منطقه افزایش داشته است. در همین راستا، نیروی هوایی روسیه نیز اخیراً برخی مواضع تروریست ها در اطراف ادلب را هدف قرار داده است.

به گزارش مهر، هرگاه ارتش سوریه عرصه را بر تروریست های متجاوز در اراضی این کشور تنگ می کند، کشورهای غربی به بهانه هایی از قبیل حمله شیمیایی، تلفات انسانی و غیره تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از مقابله دمشق با تروریست های اجاره ای آنها به کار می گیرند.

گفتنی است در ۷ آوریل سال ۲۰۱۷، آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دمشق، پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک «تام هاوک» هدف قرار داده بود.

منبع: مهر

کد مطلب: 67393
زمان انتشار: چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 14:19:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب